Sediyani’nin Amcası Sabri İpek Vefat Etti

 

isediyani

Sediyani Haber Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Sediyani’nin amcası Sabri İpek vefat etti. Sabri Amca, 87 yaşındaydı.

 

 

     Sediyani Haber Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Sediyani ve Sediyani Haber “Sağlık Köşesi” Yazarı Basri İpek’in amcaları Sabri İpek vefat etti. Sabri Amca, 87 yaşındaydı.

     Uzun yıllardır parkinson hastalığıyla boğuşan ve son aylarda alzheimer da olan 1933 doğumlu Sabri İpek, yaşadığı İstanbul’un Pendik semtine bağlı Kaynarca mahallesinde hayata gözlerini yumdu. Sabri Amca’nın cenazesi uçakla memleketi olan Elazığ (Mezire) ilinin Karakoçan (Dep) ilçesine gönderildi. Sabri İpek, yarın Karakoçan’da tek abisi olan ve 2014 yılında vefat eden Resul İpek’in (İbrahim Sediyani’nin babası) yanına defnedilecek. Bugün hayatını kaybeden Sabri Amca, Sediyani’nin râhmetli babasının tek erkek kardeşiydi ve O’ndan sadece 1 yaş küçüktü.

     Karakoçan’ın Okçular (Oxçîyan) köyünün Gelincik (Sêdiyan) mezrâsından olan Sabri İpek, aynı ilçenin Yeniköy (Maciran) köyünden Düriye İpek ile evliydi. Kalabalık bir ailesi olan Sabri Amca’nın pekçok çocuğu ve torunları bulunuyor.

     Yazar İbrahim Sediyani’nin son 6 ayda yaşadığı üçüncü büyük acı oldu bu. Sediyani, bu yılın Mayıs ayında teyzesi Dilber Aydın’ı (annesinin küçük kızkardeşi), Eylül ayında da yengesi Lale İzzet İpek’i (Basri İpek’in annesi) kaybetmişti.

     Sediyani Haber olarak hayatını kaybeden Sabri Amcamız’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm Karakoçan halkına başsağlığı diliyoruz.

     SEDİYANİ HABER / İSTANBUL

     12 KASIM 2020

Sabri İpek

(1933 – 12 Kasım 2020)

 

241 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Sediyani’nin Amcası Sabri İpek Vefat Etti

  1. Mehmet Ali Can dedi ki:

    Mekanı cennet olsun. Başta Ibrahim Sediyani kardeşim olmak üzere tüm aileye sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum. Xwedê rehma xwe lêke.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir