Ermeni Gazeteci ve Milletvekili Markar Esayan Vefat Etti

 

isediyani

Agos Gazetesi ve Taraf Gazetesi eski yazarı ve AK Parti İstanbul milletvekili Markar Esayan vefat etti. Esayan, 51 yaşındaydı.

 

 

     Agos Gazetesi ve Taraf Gazetesi eski yazarı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul milletvekili Markar Esayan vefat etti. Esayan, 51 yaşındaydı.

     Markar Esayan’ın vefatı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından duyuruldu.

     MARKAR ESAYAN KİMDİR?

     4 Şubat 1969 tarihinde İstanbul’da doğdu.

     İlköğretimi Özel Bomonti Ermeni Katolik İlköğretim Okulu’nda, liseyi Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans eğitimini bitirdi. Yükseklisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Bölümü’nde yaptı.

     1997 yılından itibaren aralıklarla yazdığı Agos Gazetesi’nde 2001 yılından itibaren köşe yazıları kaleme almaya başladı. Taraf Gazetesi yayın koordinatörlüğü ve aynı gazetede köşe yazarlığı görevinde bulunan Esayan, gazetede geçici olarak genel yayın yönetmenliği de yaptı.

     Markar Esayan’ın yayınlanmış 5 kitabı bulunuyordu.

     Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nden İstanbul milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi. 2018 yılından beri “TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanvekili” idi.

     Sediyani Haber olarak hayatını kaybeden Markar Esayan’a Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     16 EKİM 2020

 

222 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir