Almanya’da Kürtçe – Almanca Dergi “Şeva Yelda” Çıktı

 

isediyani

Almanya’nın Hessen eyaletinde yaşayan Kürtçe öğretmenlerinin ve yazarlarının çıkardığı “Şeva Yelda” adlı Kürtçe – Almanca dergi, yayın hayatına başladı.

 

 

 

     Almanya’nın Hessen eyaletinde yaşayan Kürtçe öğretmenlerinin ve yazarlarının çıkardığı “Şeva Yelda” adlı Kürtçe – Almanca dergi, yayın hayatına başladı. “Verliert Nicht Die Hoffnung, Nach Der Dunkelheit Kommt Das Licht / Hêvîdar Bin, Piştî Reşê Rewşen Tê” (Umudunu Kaybetme, Karanlıktan Sonra Aydınlık Gelir) mottosuyla okurlarını selamlayan dergi, başlangıç olarak 6 ayda bir çıkacak.

     Offenbach am Main şehrinden yayın yapan “Şeva Yelda” dergisinin editörlüğünü Fatma Şeker ve Büşra Delikaya yapıyor. Derginin yazarları arasında editörlerin yanısıra Dilan Tekin, Dilek Tekin, Doğan Bayram, Fırat Erinç, Azad Satıcı, Sercem Yıldız, Ali Fırat Nehir ve Mesut Kızmaz bulunuyor.

     Derginin yeni çıkan ilk sayısının kapağında efsanevî Kürt sanatçı Ayşe Şan’ın fotoğrafı var. Derginin içindeki ilk makale ise efsanevî Kürt dengbêj Dengbêj Şakiro üzerine. 20 sayfalık ve birinci hamur kâğıda renkli basılan dergide tüm yazılar Kürtçe ve Almanca yayınlanıyor.

     Dergiyle sevayelda@gmail.com e-posta adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

     Sediyani Haber olarak yayın hayatına başlayan Şeva Yelda’ya başarılar ve uzun ömürlü bir yayıncılık diliyoruz.

     SEDİYANİ HABER / OFFENBACH AM MAIN

     9 EKİM 2020

 

287 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir