Duhoklu Kürt Genci, Avrasya Gençlik Eğitim Forumu’nda Birinci Oldu

 

isediyani

Rusya’da düzenlenen “Avrasya Gençlik Eğitim Forumu” (Eurasia Global)’na katılan Duhoklu Kürt genci Muhammed Abbas, birincilik elde etti.

 

 

     Rusya’da düzenlenen “Avrasya Gençlik Eğitim Forumu” (Eurasia Global)’na katılan Duhoklu Kürt genci Muhammed Abbas, birincilik elde etti.

     Rusya’nın Orenburg kentinde 108 ülkeden 800 gencin katılımıyla düzenlenen uluslararası forumda birinci olan Kürt genci, 300.000 Ruble (4.000 Dolar) ödül almaya layık görüldü. Koronavirüs (Covid – 19) pandemisi nedeniyle etkinliğe katılamayan Muhammed Abbas’ın yerine Faslı bir arkadaşı katılarak, O’nun adına birincilik ödülünü aldı.

     Abbas daha önce Güney Afrika, Rusya, Maldivler, Malezya ve diğer birkaç ülkede insan hakları ve gençler konusunda yarışmalara ve forumlar katılmış, ödüller almıştı. Basına açıklamalarda bulunan Muhammed Abbas, “İnsan hakları, barış, eğitim ve gençler konusunda hazırlanan 100 projenin arasından birinci oldum. Hazırladığım projeyle jürilerin ilgisini çekmeyi başardım” dedi.

     Avrasya Gençlik Eğitim Forumu (Eurasia Global) 2 – 8 Eylül tarihleri arasında Rusya’nın Orenburg kentinde düzenlendi. Abbas, önümüzdeki yıl Haziran ayında Rusya’ya gideceğini ve arklı alanlarda düzenlenecek olan etkinliklere katılacağını belirtti. Geçen yıl düzenlenen aynı etkinlikte Abbas 15. olmuştu.

     Duhok’a bağlı Berdêreş ilçesinde doğup büyüyen Muhammed Abbas 25 yaşında ve eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışmalar yürütüyor.

     RÛDAW

     15 EYLÜL 2020

 

175 Total Views 4 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir