Boynuzlarına Sağlık, Geyik Kardeş | Oregon’da Bir Geyik, Bir Gün Önce Kendisini Okla Yaralayan Avcıyı Boynuzlarıyla Öldürdü

 

isediyani

Boynuzlarına sağlık, geyik kardeş… ABD’nin Oregon eyaletinde bir geyik, kendisini bir gün önce okla yaralayan avcıyı sert darbeler vurarak öldürdü.

 

     Boynuzlarına sağlık, geyik kardeş…

     Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin Oregon eyaletinde bir avcı önceki gün yaraladığı Kanada geyiği Elk tarafından boynuzlanarak öldürüldü.

     66 yaşındaki Mark David, Tillamook ilçesindeki özel bir arazide okla avlanıyordu. Polisin açıklamasına göre David dün bir geyiği yaraladı ancak yerini tespit edemedi. Bugün araziye geri dönen David yaralı halde bekleyen geyikle karşılaştı. Ancak geyik kendisini öldürmek isteyen David’e saldırarak O’nu boyun bölgesinden boynuzladı. Oregon polisinin açıklamasında, “Arazi sahibi David’e yardım etmeye çalışsa da aldığı ölümcül yaralar sonucu yaşamını yitirdi” ifadelerine yer verdi.

     Arazi sahibinin yaralı hayvanı öldürdüğü de açıklandı.

     Yaklaşık bir yıl önce ABD’nin Arkansas eyaletinde de çok benzer bir olay yaşanmış, 66 yaşındaki avcı Thomas Alexander öldürdüğünü sandığı geyiğin yanına yaklaşınca aldığı boynuz darbeleri sonucu hayatını kaybetmişti. Sediyani Haber’de de yayınlanan geçen yılki benzer olayın haberini bu linkten okuyabilirsiniz: http://www.sediyani.com/?p=30801

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     7 EYLÜL 2019

 

187 Total Views 2 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir