İsveç’in En Önemli Televizyon Ödülü, Kürt Oyuncu Amed Bozan’a Verildi

 

isediyani

İsveç’in en önemli televizyon ödülü, Kürt oyuncu Amed Bozan’a verildi. Bozan, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

 

 

     İsveç’in en önemli televizyon ödülü, Kürt oyuncu Amed Bozan’a verildi. Bozan, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

     “Khalifat” (Hilafet) dizisinin oyucusu Amed Bozan, ülkenin en önemli televizyon ödülü olan Kristallen Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” seçildi. Kürt oyucu Bozan, “Khalifat” dizisinde, İsveç’ten Suriye’ye giderek barbar terör örgütü İslam Devleti (IŞİD)’e katılan Husam isimli bir cihadistin hayat hikâyesini canlandırdı.

     Kürt sanatçı Amed Bozan, rolü oynarken çok zorlandığını söyledi. “Değerlerime karşı olan birinin rolünü oynadım” diyen Bozan, “Ama bu benim oyunculuk görevim. Onların neden bunu yaptıklarını anlamam gerekiyor. Kendimi onların yerine koyarak izleyicilere sunmalıydım. Film çekildiği zaman çok kilo verdim. Çok az uyudum ancak en zor olan bir DAEŞ’linin hızlı dönüşümünü göstermekti. Biri DAEŞ’e katıldığı zaman hepimiz gibi. Ancak iki yıl içerisinde psikolojik ve fiziksel olarak büyük bir değişim gerçekleşiyor. Bir insandaki bu büyük dönüşümü iki aylık bir zamana sığdırdım. Bu beni çok zorladı” ifadelerini kullandı.

     RÛDAW, NERİNA AZAD

     28 AĞUSTOS 2020

205 Total Views 3 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir