Sitemiz Yazarı Zekeriya Sevim’in 2 Kitabı Birden Yayınlandı

 

isediyani

Sediyani Haber’in kıymetli yazarı Zekeriya Sevim’in iki kitabı birden yayınlandı: “Küçük Devlet” ve “Kır Putlarını”.

 

     Sediyani Haber’in kıymetli yazarı Zekeriya Sevim’in iki kitabı birden yayınlandı: “Küçük Devlet” ve “Kır Putlarını”.

     Türü ve içeriği farklı olan her iki kitap da aynı gün yayınlandı.

     İlk kitap olan “Küçük Devlet”, eğitimci ve öğretmen olan yazar Zekeriya Sevim’in “aile ve çocuk eğitimi” konusunda kaleme aldığı çok önemli bir eser mahiyetinde. Aile ve çocuk eğitiminin manevî boyutu ile ilgili, yüzlerce âyet ve hadis ile desteklenmiş bu çalışma, ebeveynler için bir başvuru kitabı niteliğinde.

     İkinci kitap olan “Kır Putlarını” ise, yazarın tüm düşünce ve inançlara saygı ile yaklaşan, hayat ve insan üzerine düşüncelerini kaleme aldığı bir fikir kitabı.

     Sediyani Haber olarak yazarımız Zekeriya Sevim’i bu değerli eserlerinden dolayı tebrik ediyor, duygu ve düşünce dünyamıza katkıda bulunacak nice eserler ortaya koymasını diliyoruz.

     ZEKERİYA SEVİM KİMDİR?

     1991 doğumlu olan Zekeriya Sevim, sıcak bir yaz günü, Ağrı ilimizin Yukarıgöçmez (Zomika Jor) köyünde bir minibüsün içinde dünyaya gözlerini açtı. “Hayatın bir yolculuk olduğunu”, bu yüzden doğar doğmaz öğrenmişti ve hayatta ilk öğrendiği bilgi olmuştu.

     İlkokul, ortaokul ve liseyi Ağrı’nın Patnos ilçesinde okudu.

     Yazmaya ortaokul yıllarında başlamıştı. Onlarca ajandası ve not defterleri vardı. Lisedeyken, öğrenci evinde kalıyordu. Bir yandan yoksulluk ve yokluk şartları, bir yandan sert ve soğuk kış şartları, ikisine aynı anda göğüs germeye çalışıyordu. Bir gün, havanın da soğuk olması yüzünden, sobayı tutuşturmak için 6 tane ajandasını yakmak zorunda kaldı.

      Daha sonra üniversite hayatına başladı ve Mersin Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi.

     Şu anda öğretmen ve bir köy okulunda öğretmenlik yapıyor. Sağlıklı ve bilinçli yeni nesiller yetiştirmeye çalışıyor.

     Kitap çalışmalarına devam ediyor. Roman ve öykü yazımını sürdürüyor ve yeni kitaplarını bitirmek için uğraşıyor. Yazmayı var olmanın en belirgin hali olarak görüyor.

     Yazar ve eğitimci Zekeriya Sevim, halihazırda Ağrı’dan yayın yapan aylık edebiyat dergisi Pencere Dergisi’nde ve İzmir’den yayın yapan haber ve düşünce sitesi Sediyani Haber’de köşe yazarlığı yapıyor.

     SEDİYANİ HABER / AĞRI

     5 TEMMUZ 2020

 

189 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir