Hay Maşallah… Fransa’da Bir Kadın Altız Doğurdu

 

isediyani

Fransa’nın Strasbourg kentinde bir kadın altız doğurdu. Çok nadir görülen doğumda 5 kız çocuğu ve 1 erkek çocuğu dünyaya geldi.

 

     Fransa’nın Strasbourg kentinde bir kadın altız doğurdu. Çok nadir görülen doğumda 5 kız çocuğu ve 1 erkek çocuğu dünyaya geldi.

     24 hafta 6 gün süren hamileliğin ardından Hautepierre Hastanesi’nde sezaryenle yapılan doğumun ardından prematüre bebekler yoğun bakıma alındı. 630 ilâ 730 gram ağırlığındaki bebeklere aylar boyunca hastanede bakılması gerekecek. Hastane çalışanları, “Çok dikkatli davranıyoruz, hastanemizin bütün ekibinin özenini gerektiren bir durum” açıklamasını yaptı. Daha önceden iki çocuğu olan annenin yumurtalık stimülasyonu ile hamile olduğu açıklandı. Doğum, koronavirüs (covid – 19) salgını dönemine geldiği için sağlık görevlileri fazladan önlem aldıklarını belirttiler.

     Geçtiğimiz yıl da Polonya’da 29 yaşındaki bir kadın altız çocuk doğurmuştu. Fransa’da ise benzer bir olayın en son 30 yıl önce yaşandığı düşünülüyor. Polonyalı doktorlara göre altız doğumu, 4, 7 milyar gebelikten birinde görülüyor.

     AJANSLAR

     16 MAYIS 2020

 

254 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Hay Maşallah… Fransa’da Bir Kadın Altız Doğurdu

  1. Zekeriya dedi ki:

    Masallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir