Sediyani’nin Yeni Kitabı Şimdi de Danca Yayın Yapan Medyada

 

isediyani

Henüz birbuçuk aydır çıkan bir kitap olmasına rağmen uluslararası medyada büyük yankı uyandıran “Frizya ve Günümüzde Frizler” kitabı ve yazar İbrahim Sediyani hakkında şimdiye kadar son birbuçuk ayda tam 5 ülkede ve 5 ayrı dilde haber ve yazılar yazıldı.

     Gazeteci – yazar İbrahim Sediyani ve yayınlanan son kitabı “Frizya ve Günümüzde Frizler”, Türkiye, Hollanda, Frizya ve Kürdistan medyasından sonra Almanya’da Danca olarak yayın yapan medyada da ses getirmeye başladı. Kitap, Frizya coğrafyası ve Friz halkı ile ilgili Türkçe olarak yazılmış ve Türkiye’de yayınlanmış ilk kitap özelliğine sahip.

     Daha önce Flamanca yayın yapan “Groot Sneek” adlı web sitesi, Frizce yayın yapan “It Nijs” adlı web sitesi, Flamanca yayın yapan “Leeuwarder Courant” adlı günlük gazete, Flamanca yayın yapan “De Kanttekening” web sitesi, İngilizce yayın yapan “Kurdistan 24” web sitesi ve Frizce yayın yapan “Omrop Fryslân” web sitesi Sediyani ve kitabıyla ilgili haber ve yazılar kaleme almıştı. Şimdi de Danca yayın yapan “Flensborg Avis” gazetesi Sediyani ve kitabını haber yaparak duyurdu.

     Böylece henüz birbuçuk aydır çıkan bir kitap olmasına rağmen uluslararası medyada büyük yankı uyandıran “Frizya ve Günümüzde Frizler” kitabı ve yazar İbrahim Sediyani hakkında şimdiye kadar son birbuçuk ayda tam 5 ülkede (Türkiye, Hollanda, Frizya, Kürdistan, Almanya) ve 5 ayrı dilde (Türkçe, Flamanca, Frizce, İngilizce, Danca) haber ve yazılar yazılmış oldu.

     Sediyani’nin yeni kitabı özellikle Hollanda’da ve Frizya toplumu arasında büyük yankı uyandırmış durumda.

     SEDİYANİ HABER / FLENSBURG

     12 MAYIS 2020

 

330 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir