Bir Kitap Yayınları, 4 Kitapla Yayın Hayatına Başladı

 

isediyani

Bir Kitap Yayınları, Ocak 2020’de yayınladığı dört kitapla yayın hayatına başladı.

 

 

 

     Bir Kitap Yayınları, Ocak 2020’de yayınladığı dört kitapla yayın hayatına başladı.

     Malatya’da kurulan yayınevinin sahibi Ayten Karaman, temel hedeflerinin ilkeli, özgür ve dürüst bir yayıncılık yapmak olduğunu belirtti. Araştırma, öykü, roman, düşünce, felsefe, dîn vb. alanlarda geniş bir yelpazeden hareketle eser üretimi yapacaklarını belirten yayınevi sahibi, çıkan ilk dört kitap hakkında şu bilgileri verdi:

     ► Kofi / Gürgün Karaman

     (Öykü)

     Belli bir coğrafya ve kültürün izlerini taşıyan kısa hikâyelerden oluşur. Kitapta yirmi beş tane küçürek öykü yer almaktadır. Hikâyeler hem güldüren hem de düşündüren özelliğe sahiptir. Kolay, anlaşılır ve basit bir dil ile anlatılır… Her yaş grubunun okuyup anlayacağı bir kitaptır.

     ► Otuzüçüncü Kaldırım Taşı / Murat Ayhan

     (Öykü)

     Kısa öykülerden oluşur. Dilin basit ve kolay anlaşılır biçimde olması, kitabın okunmasına olumlu katkı sağlar. İlköğretimden üniversiteye her kesimden okuyucuya hitap etmektedir.

     ► Varoluş Felsefesi / Mustafa Yeşilkaya

     (Düşünce)

     Felsefî düşüncenin dînî argümanlar eşliğinde anlatıldığı kitap, insanda bir derinlik ve farklı pencereler açma özelliğine sahiptir. Özellikle, bütünsel olarak değil, parça parça okunup özümsenmesinde fayda vardır. Özlü metinlerdir.

     ► İslam’a Karşı İslam / Mehmet Tırpan

     (Düşünce)

     Kitap, biraz inanç ve itikat kitabını andırır. Yanlış dîn anlayışının oluşturulmuş olduğu hurafeler, bid’atler ve hadisler yer alır. Geleneksel İslam düşüncesinde meydana gelmiş düşünce çarpıklıklarını delillerle ortaya koyar.

     BİR KİTAP YAYINLARI

     15 ŞUBAT 2020

 

728 Total Views 3 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir