Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda Talha Ahmet Erdem ve Doğukan Coşar “Altın Madalya” Kazandılar

 

isediyani

Dünya Judo Şampiyonası’nda T23 kategorisinde Talha Ahmet Erdem ve T21 kategorisinde Doğukan Coşar altın madalya kazandılar. T21 kategorisinde Mehmet Can Topal ise gümüş madalya elde etti.

     Portekiz’de devam eden Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda T23 kategorisinde Talha Ahmet Erdem ve T21 kategorisinde Doğukan Coşar altın madalya kazanarak, bu alanda Türkiye’ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdiler. T21 kategorisinde Mehmet Can Topal ise gümüş madalya elde etti.

     Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Portekiz’in Guimarães şehrindeki şampiyonada, T23 kategorisi erkekler 81 kiloda Talha Ahmet Erdem, finalde evsahibi Portekiz’den Corte Diogo’yu 4 – 2 yenerek, Türkiye’ye bu alanda ilk dünya şampiyonluğunu getirdi. T21 kategorisi erkekler 81 kiloda Doğukan Coşar ise finalde yine evsahibi Portekizli rakibini 3 – 1 yenerek altın madalya kazandı. Organizasyonda mücadele eden diğer millî sporcu Mehmet Can Topal ise T21 kategorisi finalinde Portekizli Maia Hugo’ya 2 – 1 kaybederek gümüş madalya ile yetindi.

     Türkiye judo müsabakalarını 2 altın ve 1 gümüş madalyayla tamamladı.

     Down sendromlu özel sporcular yarın İstanbul’a dönecek.

     AJANSLAR

     1 ARALIK 2019

 

466 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

3 Cevap Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda Talha Ahmet Erdem ve Doğukan Coşar “Altın Madalya” Kazandılar

 1. Mehmet Coşar dedi ki:

  Haberciliğiniz sınıfta kaldı iki tane dünya şampiyonu var.Daha isimlerini tam öğrenmeden canlı yayın yapıyorsunuz.Federasyon baskanıda aynı kendi Judo takımının isimlerini bilmeden konuşuyor.Vasat bir durum.Ben Dünya şampiyonu Doğukan Coşarın babası.

  • SEDİYANİ HABER EDİTORYASI dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey;

   Öncelikle oğlunuzun gösterdiği üstün başarıdan dolayı tebrik ederiz. Kazandığı şampiyonluk hepimizi gururlandırdı. Böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için sizi de bir baba olarak tebrik ederiz.

   Yukarıdaki haber, başta Anadolu Ajansı, TRT hatta Türkiye Judo Federasyonu’nun açıklaması olarak bu şekilde ve bu isimler verilerek yayınlandı. Biz de ajanslardan iktibas ettik. Bu bizim kendi yaptığımız bir haber değil, altında da imzamız yok zaten. Haber sadece bizi mutlu ettiği için iktibas edip yayınladık.

   Federasyon Başkanı daha kendi sporcusunun ismini bilmiyorsa, bu onların ayıbı. Doğrusu bir Federasyon Başkanı’nın kendi sporcularının ismini doğru bilemiyebileceğini aklımızdan geçirmediğimiz için, onlara güvendik biz de. Bunun için “haberciliğimizi” sınıfta bırakacaksanız, canınız sağ olsun. Hakkımız helaldir size.

   Sizi Allah’ın selamı ile selamlıyor, Doğukan’ın gözlerinden öpüyoruz.

   SEDİYANİ HABER

   • Mehmet Coşar dedi ki:

    Sizi kırdıysam özür dilerim fakat siz daha garanti ve sağlıklı haber yaparsanız sizde kamu oyu,da yanılmamış Federasyon başkanı iki kelime öğrenmiş sürekli olarak tekrarlıyor yahu eline bir bilgi kağıdı al konuş göbekten sallama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir