Kasım 2019 İnstagram Paylaşımları

 

isediyani

Kişisel Twitter, Facebook ve İnstagram hesaplarında birbirinden ilginç ve güzel fotoğraflar paylaşan yazar İbrahim Sediyani’nin İnstagram’da Kasım ayında paylaştığı fotoğraflar…

 

 

     Kendisine ait kişisel Twitter, Facebook ve İnstagram hesaplarında birbirinden ilginç ve güzel fotoğraflar paylaşıp altına düşündüren sözler yazan yazar İbrahim Sediyani’nin bu yılın Kasım ayında İnstagram’da paylaştığı fotoğrafları sitemiz takipçilerinin ilgisine sunuyoruz.

     İşte Sediyani’nin Kasım ayı boyunca paylaştığı birbirinden ilginç ve güzel doğa, hayvan, insan, toplum, çocuk ve kadın, aile, kırsal yaşam ve san’ât fotoğrafları ve onların altına yazdığı düşündüren, anlamlı ve güzel sözler…

     * * *

Sediyani Haber 4 Yaşında

Bilim, arkeoloji, astronomi, tıp, ekoloji, tarih, kültür, edebiyat ve sanat haberlerinin adresi, mazlumların sesi ve haber kaynağı, erdemli insanların fikir platformu Sediyani Haber sitesi, 4 yaşında…

Hiçbir biçimde dîn, mezhep, ırk, kavim, dil, sosyal sınıf ve cinsiyet ayrımı gözetmeden yalnızca haklının ve mazlumun yanında yer alan ve “Erdemli Bir Toplum – Aydınlık Bir Ülke” mottosuyla yayın yapan Sediyani Haber sitesi, 4 yaşına girdi.

1 Kasım 2015 tarihinde yayın hayatına başlayan ve yayıncılık hayatında kendisine Malcolm X’in “Ben hakikatin peşindeyim; kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim; kimin için ve kime karşı olduğu önemli değil” sözünü ilke edinmiş olan Sediyani Haber, bugün 4 yaşına girmenin sevincini yaşıyor.

Gazeteci – yazar İbrahim Sediyani’nin kişisel haber – düşünce sitesi olan Sediyani Haber, kişisel bir site olduğu halde piyasadaki belli camiâlara ve cenahlara ait sitelerden daha fazla bir okur kitlesine sahip ve daha çok takip ediliyor. Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Yeni Dünya Kıtaları’na her gün 100’e yakın ülkeden girişin yapıldığı Sediyani Haber sitesi, bir insanın tek başına bir medya kuruluşu gibi çalışabileceğini, bir kişinin tek başına gazete olabileceğini gösteriyor.

Sediyani Haber sitesi editoryası olarak, bu büyük ilgi nedeniyle bizleri hakikaten mahcup etmiş olan sevgili halkımıza en kalbî duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Kamuoyunun sitemize gösterdiği teveccühe – Allah’ın izniyle – layık olmaya çalışacağız.

Söz veriyoruz.

www.sediyani.com/?p=30886

Altında kayıp kıtalar saklı, üzerinde paralel evrenler işlemeli.

Halka kuyruklu maki yavrusu.

Pencere Dergisi’ndeki yeni yazım…

Dünyanın En Küçük 6. Ülkesi: Liechtenstein

İbrahim Sediyani

www.sediyani.com/?p=30893

Norveç ile Finlandiya arasında yer alan ve Norveç’e ait Halti Dağı… 2015 yılında, Finlandiya bağımsızlığının 100. yılını kutlayınca, Norveç, “100. yıl hediyesi” olarak bu dağı Finlandiya’ya hediye etti. Medeniyet başka şey azîzim…

Ham yap bakiym…

Hamile denizatları… Denizatlarında erkekler hamile kalırlar ve doğumu yapan erkektir.

Hamrafoss Hamlet / İzlanda

Yeni çalışmam yayında…

Kadın Peygamberler – 15

İbrahim Sediyani

www.sediyani.com/?p=30910

Baltık gezisi 1. bölüm… (ÖNSÖZ)

Baltık Kıyılarında Her Gün Bir Ülke – 1

İbrahim Sediyani

www.sediyani.com/?p=30964

BİR ÜLKE – BİR FOTOĞRAF

Sediyani Seyahatnamesi’nin 12. Cildi Başladı: Baltık Ülkeleri

www.sediyani.com/?p=30974

Hamster yavrusu

Kahraman ırkıma bir gül yahu, ne bu şiddet bu celal?..

Siz yaptığını yiyin, ben kendisini yiyeceğim…

Hangisi çocuk?

Yeni çalışmam yayında…

Kadın Peygamberler – 16

İbrahim Sediyani

www.sediyani.com/?p=31044

Kulak memesi.

Biri ürkek güvercin, biri sadece güvercin.

Hangisi hayvan?

Sütkardeşler

Hangisi daha tatlı?

YAŞ Toplantısı

“Bir insanın hayatında, hayatından daha değerli bir şey olmalı. Uğrunda hayatından vazgeçebileceği kadar değerli bir şey. İnsanlık, yüzbinlerce yıldır, bir kış gecesi gibi karanlık bir sonsuzlukla akar, o karanlıktan geçip gidenleri görmeyiz. Ancak, uğruna hayatlarından vazgeçecekleri kadar değerli bir şeyi kendi hayatlarının içinde taşıyanlar, bu karanlıkta bir ışık yakar, görünür ve görünmeyen diğerlerini de aydınlatır.

Hayatı bir canlının içinden başka bir canlının çıkmasıyla başlatan ‘doğum’, bir mucizedir. Dokunulmazlığı, değiştirilemez olması ve asla çözülemeyen muazzam sırrıyla ‘ölüm’, ihtişamlıdır. ‘Hayat’ ise başlangıcındaki ‘mucize’ ile sonundaki ‘ihtişam’a uymayacak kadar ‘sıradan ve tekdüze bir tekrar’dan ibarettir. Kendisinden daha değerli bir şey katmadığınız sürece hayat sonsuz ve sıradan bir tekrarın parçası olmaktan öteye gidemez.”

(Ahmet Altan)

Van kızı ve Van kedisi: Hangisinin gözleri daha farklı?

Kürt erkeği centilmendir, eşine yardım eder.

     İNSTAGRAM

     KASIM 2019

 

449 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir