Boynuzlarına Sağlık, Geyik Kardeş | Arkansas’ta Bir Geyik, Kendisini Öldürmek İsteyen Avcıyı Öldürdü

 

isediyani

Boynuzlarına sağlık, geyik kardeş… ABD’nin Arkansas eyaletinde bir geyik, kendisini kurşunla yaralayan avcıyı sert darbeler vurarak öldürdü.

 

     Boynuzlarına sağlık, geyik kardeş…

     Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin Arkansas eyaletinde bir geyik, kendisini kurşunla yaralayan avcıyı sert darbeler vurarak öldürdü.

     Yellville şehrinin kırsal alanında yaşanan olayda 66 yaşındaki avcı Thomas Alexander, bir geyiği tüfekle vurarak yaraladı. Hayvanın ölüp ölmediğini kontrol etmek için yanına giden avcı bir anda hareketlenen geyiğin sert darbeleriyle yere yığıldı. Cep telefonuyla ailesini arayan avcı konumunu bildirdi ve daha sonra hastaneye kaldırıldı. Civarda bulunan Baxter Regional Medical Center’e kaldırılan avcının tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Yaralı avcının ambulansta fenalaştığı ve hastaneye gelmeden önce nefesinin kesildiği açıklandı.

     Arkansas Avcılık ve Balıkçılık Komisyonu yetkilisi Keith Stephens, yaklaşık 20 yıldır bu görevde olduğunu belirterek, “Daha önce böyle tuhaf şeyin yaşandığına şahit olmamıştım. Büyük ihtimalle geyiğe yaklaştığı zaman, hayvan ayaklandı ve ona boynuzu ve ayaklarıyla darbeler vurdu. Çünkü maktulün vücûdunda darbelere dayalı ağır yara izleri vardı” diye konuştu. Stephens, Thomas Alexander’in vücûduna otopsi yapılmadığını ve bu nedenle ölüm nedenini tam olarak bilemeyeceklerini kaydetti. Stephens, 66 yaşındaki avcının geyiğin saldırısı sonrası kalp krizi geçirmiş olabileceğini de sözlerine ekledi. Olay sonrası açıklama yapan Arkansas Avcılık ve Balıkçılık Komisyonu, geyiklerin hemen ölmediğini, vurulmaları akabinde 30 dakika beklenerek kendilerine yaklaşılması gerektiğini duyurdu.

     Orman ve dev parklarla kaplı Arkansas eyaletinde geyik avlamak sıradan bir “spor” (!). Eyalette geyiğin yanısıra timsah, ayı, bıldırcın, hindi, sincap ve tavşan gibi vahşi doğa hayvanları, katı avlanma kuralları yerine getirildiği taktirde avlanabiliyor. Avcıların sadece belirli olgunluğa ve boyutlara ulaşmış hayvanları avlamasına izin veriliyor.

     EURONEWS, SEDİYANİ HABER

     24 EKİM 2019

 

394 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir