Mars’taki Kadın, Erkek ve Çocuk Heykelleri Bilim Dünyasını Şaşkına Çevirdi

 

isediyani

Mars’taki kadın heykeline bir adam ve bir çocuk heykeli eşlik ediyor. Kızıl kum ve kayaların arasında belirgin bir şekilde ortaya çıkan bu objeler, bilim insanları tarafından uzaylıların yaptığı eserler olarak tanımlanıyor.

     NASA’nın 2003 yılında kızıl gezegen Mars’a gönderdiği uzay aracı Spirit, 2008 yılında içerisinde bir kadın, bir adam ve bir çocuk silueti olduğu iddiâ edilen bir fotoğraf çekmişti. UFO Sighting Daily’nin kurucusu Scott C Waring, NASA’nın fotoğrafı sildiğini, ancak benzer bir fotoğrafa tekrar ulaşabildiğini söyledi.

     Waring’e göre çölden farksız olan kızıl gezegendeki kadına bir adam ve bir çocuk eşlik ediyor. Waring, kızıl kum ve kayaların arasında belirgin bir şekilde ortaya çıkan bu objeleri uzaylıların yaptığı eserler olarak tanımlıyor. Waring bulgularını şöyle anlatıyor: “Bu kadın heykelinde kıvrımları rahatlıkla görebileceğiniz oldukça ayrıntılı yeşil bir bornoz var. Omuzlarından aşağı sarkan uzun saçı ve ince bir beli var. Ayrıca kolu, pembemsi bir renge sahip ellerine kadar bornozla kaplı. Görsel, şüphesiz ki insan benzeri bir kadına ait. Onun önünde de yerde yatan ve yeşil bir kıyafet giymiş bir adam var. Pembe ve kel bir kafaya sahip. Önlerindeki küçük çocuk ise yalnızca eğitimli gözlerin görebileceği kadar belirgin. Bacakları önünde ve kollar arkasında olacak şekilde oturuyor.”

     Gördüğü şeyi Leonardo da Vinci’nin en ünlü tablosuna benzeten Waring, açıklamasına şöyle devam etti: “Mars’taki bu kadın, tam anlamıyla Mars’ın ‘Mona Lisa’sı. O, her yönden kusursuz ancak bu kanıt bile bazılarını ikna edemiyor. Tabiî ki deliller ne kadar net olursa olsun hiçbir fotoğraf bir açıklama sunamaz.”

     Bilim dünyası bu gibi fotoğraflarda görülen silüetlerin yorumlanmasında farklı kutuplara bölünmüş durumda. 

     UFO SIGHTING DAILY, JET PROPULSION LABORATORY, AJANSLAR

     9 AĞUSTOS 2019

 

955 Total Views 2 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir