Mekke’de Kürtçe Yayın Yapan Kanal Açıldı: “Heciyanê Kurdistan” (Kürdistan Hacıları)

 

isediyani

Suudî Arabistan’ın Mekke-i Mükerreme şehrinde Kürdistan bayrağı logosuyla “Heciyanê Kurdistan” isimli günlük Kürtçe yayın yapan bir televizyon açıldı.

 

 

     Suudî Arabistan’ın Mekke-i Mükerreme şehrinde Kürdistan bayrağı logosuyla “Heciyanê Kurdistan” (Kürdistan Hacıları) isimli günlük Kürtçe yayın yapan bir televizyon açıldı.

     Kürdistan Bölgesi Vakıflar ve Dîn İşleri Bakanlığı, açılan televizyonun Kürdistan’dan hac ve umre ibadeti için Mekke ve Medine’ye gidenlere hizmet etmeyi amaçladığını açıkladı.

     Günlük programların yayınlandığı kanalda, hac ve umre ibadetiyle ilgili Kürtçe bilgiler veriliyor. K 24’e konuşan televizyonun kurucusu ve müdürü Kerwan Sûtunî, “Televizyonun Mekke’deki otellerde konuklayan Kürdistanlı hacılar için yayınları var. Gelecek yıl hac mevsiminde Kürdistan Bölgesi’nde de izlenebilmesi için plan yapıyoruz” dedi. Televizyonun isminin Heciyanê Kurdistan olduğunu kaydeden Sûtunî, kanalın logosunun Kürdistan bayrağı olduğunu ve günlük olarak Kürdistanlı hacılar için yayın yaptığını ifade etti.

     K 24

     8 AĞUSTOS 2019

 

587 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir