Yeni Malatyasporumuz UEFA Avrupa Ligi’nde 3. Ön Eleme Turu’na Yükseldi | Bir Sonraki Rakip: SD Partizan Belgrad

 

isediyani

UEFA Avrupa Ligi’nde Yeni Malatyasporumuz, 2. Ön Eleme Turu’nda Slovenya’nın başkenti Ljubljana’nın takımı NK Olimpija Ljubljana’yı deplasmanda mağlup edip 3. Ön Eleme Turu’na yükseldi.

     2010 – 20 sezonunda ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil edecek olan Yeni Malatyaspor, 2. Ön Eleme Turu’nda Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ın takımı NK Olimpija Ljubljana’yı deplasmanda mağlup edip 3. Ön Eleme Turu’na yükseldi.

     Tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları’nda mücadele eden Yeni Malatyaspor ile NK Olimpija Ljubljana arasında UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçı, 25 Temmuz Perşembe günü Malatya şehrimizdeki Yeni Malatya Stadyumu’nda oynandı ve 2 – 2 berabere sona erdi. Bu maçta Yeni Malatyasporumuz’un gollerini Ekvadorlu futbolcu Arturo Rafael Mina Meza ve penaltıdan Makedon futbolcu Adis Jahović kaydetti.

     Rövanş maçı ise bu gece (1 Ağustos Perşembe) Slovenya’nın başkenti Ljubljana’daki Stožice Stadı’nda oynandı. Yeni Malatyaspor, bu maçı Adis Jahović’in kafa golüyle 1 – 0 kazanmayı başardı ve bir üst tura yükselen takım oldu.

     Yeni Malatyasporumuz, böylece UEFA Avrupa Ligi’nde 3. Ön Eleme Turu’na yükseldi. Yeni Malatyaspor’un 3. Ön Eleme Turu’ndaki rakibi ise, Sırbistan ekibi Sportsko Druştvo Partizan Beograd (SD Partizan Belgrad).

     Yeni Malatyaspor ile SD Partizan Belgrad arasında UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçı, 8 Ağustos Perşembe günü Sırbistan’ın başkenti Belgrad (Beograd)’da oynanacak. Rövanş maçı ise 15 Ağustos Perşembe günü Malatya’da.

     Sediyani Haber olarak bu sezon ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil edecek olan Yeni Malatyaspor’a başarılar diliyoruz.

     UEFA, SEDİYANİ HABER

     1 AĞUSTOS 2019

 

265 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir