ABD Kongresi’nden Kürt Kız Öğrenci Sara Şıvanî’ye Ödül

 

isediyani

ABD Kongresi, Kerküklü Sara Şıvanî isimli Kürt kız öğrenciye zeki ve çalışkanlığının yanısıra insanî yardım faaliyetlerinde gönüllü olarak sorumluluk üstlenmesinden ötürü ödül verdi.

     ABD Kongresi, KerkükSara Şıvanî isimli Kürt kız öğrenciye zeki ve çalışkanlığının yanısıra insanî yardım faaliyetlerinde gönüllü olarak sorumluluk üstlenmesinden ötürü ödül verdi.

     Başkent Washington’daki ödül törenine geleneksel Kürt kıyafetleriyle katılan Sara Şıvanî, yaptığı açıklamada, 10 yıl önce ailesiyle birlikte ABD’ye göç ederek Utah eyaletine yerleştiklerini söyledi.

     ABD Kongresi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ödül töreninde zeki öğrencilerin yanısıra gönüllü olarak insanî faaliyetlerde bulunan öğrencilere ödül veriliyor. Bu yıl sözkonusu ödülü almaya aday gösterilen Sara Şıvanî, ABD Kongresi tarafından ödüllendirilen öğrenciler arasında yer aldı.

     Geleneksel Kürt elbiseleriyle ödül törenine katılan ve ABD Kongresi üyelerinin yanısıra diğer katılımcıların ilgisini çektiğini kaydeden Şıvanî, geleneksel elbiseleri Kürtler’i temsil etmek için giyindiğini dile getirdi.

     K 24

     21 HAZİRAN 2019

 

506 Total Views 2 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir