Adıyamanlı Tamirci Ramazan Keleş, 25 Yıldır 30 Kedi ve 4 Köpekle Aynı Odada Yaşıyor

 

isediyani

İstanbul’un Beyoğlu (Pera) semtindeki tamirci dükkânında yıllardır 30 kadar kedi ve 4 köpekle birlikte yaşayan Adıyaman (Semsur)’lı Ramazan Keleş, hayatından memnun olduğunu ve ölene kadar da böyle yaşamaya devam edeceğini söylüyor.

     İstanbul’un Beyoğlu (Pera) semtindeki tamirci dükkânında yıllardır 30 kadar kedi ve 4 köpekle birlikte yaşayan Adıyaman (Semsur)’lı Ramazan Keleş, hayatından memnun olduğunu ve ölene kadar da böyle yaşamaya devam edeceğini söylüyor.

     İstanbul, aynı zamanda sokak hayvanlarının fazla olmasıyla tanınan bir şehir. Her gün sosyal medya hesaplarından, sokak hayvanlarının beslenmesi için değişik çağrılarda bulunuluyor. Hayvansever Cemil Avuçoğlu, halkın hayvanlara ilgi göstermesinden memnun olduğunu belirterek, “Elbette bu konuda duyarsız olanlar da var. O hayvanlar bizim değil, biz sadece onlara bakıyoruz. Biz beslemek isteyen birçok kişiye bu hayvanları emanet ettik” diyor.

     Cihangir’de yaşayan İbrahim Çimar ise bu semtte insanların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olduğunu söylüyor. Çimar, “Burada esnafım. İnsanlar sokak hayvanları için kapılarının önüne yemek ve su bırakıyor. Fakat yine de onlara kötü davrananlar da var” diye konuşuyor.

    Ancak Beyoğlu’nun Tarlabaşı mahallesinde bulunan tamirci dükkânında yaşayan Ramazan Keleş’in sokak hayvanlarına olan ilgisi çok defa farklı bir boyuta ulaşmış. Keleş, 25 yılı aşkın bir zamandır televizyon, radyo, teyp tamiri yaparak yaşamını sürdürdüğü dükkânda 30 kedi ve 4 köpekle birlikte yaşıyor.

     Rûdaw’a konuşan Ramazan Keleş, “Adıyaman’lıyım, 65 yaşındayım. Yaklaşık 25 yıldır buradayım. Bir kadınla evlendim ama birlikte yaşamak kısmet olmadı. O multimilyonerdi. İstesem tüm parasını bana verirdi. Şimdi de bana ‘Amerika’ya gel hayatın değişir’ diyorlar ama ben gitmiyorum. Benin hayatım bu hayvanlarla, burada onlarla yaşıyorum ve mutluyum” diyor.

     Mahalle sakinlerinden bazıları Ramazan Keleş’in kedi ve köpeklerle içiçe yaşamasından rahatsız, ancak bazıları da O’na destek veriyor. Keleş ise hayvanları hijyenik bir ortamda beslemeye dikkat ettiğini belirterek, “Ölene kadar da burada onların yanında olacağım” diye konuşuyor.

     RÛDAW

     5 HAZİRAN 2019

 

298 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir