21 Yaşındaki Lexie, Dünyadaki Her Ülkeyi Gören En Genç İnsan Oldu

 

isediyani

ABD’li 21 yaşındaki gezgin kız Lexie Alford, 31 Mayıs 2019’da Kuzey Kore’yi ziyaret ederek tarihe geçmeyi başardı. Çünkü Lexie, bu ziyaretiyle birlikte dünya üzerindeki bütün ülkeleri gezmiş oldu.

 

     ABD’li 21 yaşındaki gezgin kız Lexie Alford, 31 Mayıs 2019’da Kuzey Kore’yi ziyaret ederek tarihe geçmeyi başardı. Çünkü Lexie, bu ziyaretiyle birlikte dünya üzerindeki bütün ülkeleri gezmiş oldu. Daha önceki rekorun sahibi 24 yaşındaydı.

     Dünyanın 196 bağımsız ülkesini birden ziyaret edebilmek çok da kolay birşey değil. Lexie Alford, çocukluğundan beri listesini tamamlamaya çalışıyor. Kaliforniya’daki bir turizm acentasının sahibi olan ebeveynleri de genç gezgine oldukça yardımcı oldu. Seyahat etmenin, kendini bildi bileli yaptığı birşey olduğunu söyleyen Lexie, gezilerini kişisel İnstagram hesabından paylaşıyor.

     Lexie, aslında ilk aşamada yalnızca farklı yerleri görmek ve dünyayı tanımak amacıyla yolculuklar yapsa da, daha sonra etrafındaki insanlar, özellikle de genç kadınlara ilham verdiğini farketmiş. Ardından da dünyanın, gözüktüğü kadar korkutucu ve düşmanlıkla dolu bir yer olduğunu ispatlamayı amaçlamış.

     Seyahatlerindeki masrafları kendisinin karşıladığını söyleyen genç Amerikalı, bazı markalar ile çalışmış ve fon topladığı olmuş ancak hiç sponsorluk almamış.

     Lexie, insanların yolculuk yaparken sadece minimum eşya taşımalarını, kendilerine güvenmelerini ve cesur olmalarını söylüyor.

     Genç gezgin, Kuzey Kore’ye varıp yolculuğunu şimdilik tamamladı ve dünyanın bütün ülkelerini gezmiş oldu.

     LEXIE ALFORD KİŞİSEL İNSTAGRAM HESABI

     4 HAZİRAN 2019

 

453 Total Views 4 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir