BU KATLİÂMI DURDURUN!.. Avustralya Devleti 2 Milyon Başıboş Kediyi Öldürmek İçin Havadan Zehirli Sosisler Atıyor

 

isediyani

Bu katliâmı durdurun!.. Avustralya hükûmeti, 2015 yılında aldığı “5 yıl içinde başıboş gezen 2 milyon kediyi ortadan kaldırma” kararına sadık gözüküyor.

 

     Bu katliâmı durdurun!..

     Avustralya hükûmeti, 2015 yılında aldığı “5 yıl içinde başıboş gezen 2 milyon kediyi ortadan kaldırma” kararına sadık gözüküyor. Avustralya, nüfûsu 2 – 6 milyon arasında değişen başıboş kedileri öldürmek için zehirli sosis yöntemini kullanıyor.

     Avustralya, 2020’ye kadar milyonlarca kediyi öldürmek için “1080” adı verilen bir zehrin sürüldüğü kanguru eti, tavuk yağı, bitki, ot ve baharatları havadan karaya atarak kedileri öldürmeyi amaçlıyor. Uçaklarla kedi nüfûsunun yoğun olduğu yerlere atılan bu yemleri yiyen kediler 15 dakika içinde hayatını kaybediyor.

     Hayvan hakları örgütü PETA’ya göre bu yöntem oldukça “acımasız”. Kimi kedilerin kurulan tuzaklarla, vurularak ve patlayıcı maddelerle de öldürüldüğü aktarılmakta. Queensland eyaleti ise bu uygulamayı bir adım öteye taşıyarak bir kedinin yüzülmüş derisini getirene 10 Avustralya Doları (7 ABD Doları) ödül veriyor.

     Hükûmet, bu kararına gerekçe olarak 18. yy’da Avrupalı işgalciler tarafından kıtaya getirilen kedilerin ülkenin vahşi yaşamını tehdit etmesini gösteriyor. Hükûmete göre ülkenin çiftçilik sektörü kedilerden zarar görürken, kediler 27 memeli türünün yok olmasından sorumlu tutuluyor.

     Avustralya bu kararını ilk defa dört yıl önce açıkladığında büyük bir tepki çekmişti. Uluslararası kamuoyunda kampanyalar oluşturulmuş, ünlü isimler hükûmete mektup yazarak bu uygulamadan vazgeçilmesi çağrısında bulunmuştu. Ancak Avustralya bu katlliâm uygulamasını kabul etmiş vaziyette.

     Sediyani Haber olarak işgalci Avustralya devletini bu barbarlığından dolayı kınıyor, bütün dünya kamuoyunu bu korkunç katliâmı durdurmak için harekete geçmeye çağırıyoruz. Geçmişte kıtadaki Aborjinler başta olmak üzere yerli insan nüfûsunu soykırıma uğratan Avrupalı beyazların, şimdi de bir zamanlar Avrupa’dan kendileriyle birlikte getirdikleri kedilere aynı soykırımı uygulaması, beyaz adamın nasıl barbar bir insan türü olduğunu gösteriyor.

     THE NEW YOK TIMES, BBC, PETA, SEDİYANİ HABER

     27 NİSAN 2019

 

274 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir