Mardin’de Hayvan Hastanesi Açıldı

 

isediyani

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak ve evcil hayvanların tedavi edilebileceği hayvan hastanesi açıldı.

 

 

     Mardin (Mêrdîn) ilimizdeki hayvan hastanesinin açılışı gerçekleştirildi. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak ve evcil hayvanların tedavi edilebileceği hayvan hastanesinin açılışı bugün yapıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde açılan hayvan hastanesi, hayvanların her türlü tedavisini gerçekleştirecek.

     Sokak hayvanları ile evcil, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların da tedavi edileceği Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hastanesi, Mardin il merkezindeki Evren mahallesinde yer alıyor. İçinde ameliyathane, kan tahlil laboratuvarı, yoğun bakım ve acil ünitesi, dijital röntgen, ultrasonografi ile muayene, ameliyat öncesi ve sonrası bakım, hayvan yıkama ve kurutma odaları, yavrulu anne bölümü, karantina birimleri ve hayvan ambulansı bulunan hastane için açılış töreni düzenlendi.

     Açılış törenine katılan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, hayvanlara hizmet edecek, hayvanların tedavisinin sağlanacağı ve onlara merhametle sevgi gösterilecek bir tesisi açmanın gurur verici olduğunu söyledi. Mardin’i dünyada yaşanılabilir en güzel kentlerden biri yapmak için çalıştıklarını anlatan Vali Yaman, “Belediyecilik anlamında kurumsal ve kendi kendine işleyen belediyeyi oluşturmak için çalışıyoruz” dedi. Konuşmasının ardından Vali Yaman, tedavi görev hayvanlar hakkında veterinerlerden bilgiler aldı.

     Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Saffet Yavuz, yaptığı açıklamada, hayvan barınağının daha önce çok kötü durumda olduğunu söyledi. Yavuz, “Hayvan hastanesinde ortez, protez, katarakt ve felçli hayvanlara yürüteç ve birçok operasyon gerçekleşiyor. Hemogram, biyokimya, ultrason ve röntgen cihazımız mevcut” dedi.

     Veteriner Tarkan Özvardar ise, 25 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle tam donanımlı bir yer gördüğünü ifade etti.

     AJANSLAR

     12 MART 2019

 

136 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir