Malezya Uçan Otomobil Üretecek

 

isediyani

Malezya, uçan otomobilin taslak modelinin hazır olduğunu ve bu sene içinde ilk örneğinin tanıtılacağını bildirdi.

 

     Malezya Girişim ve Kalkınma Bakanı Rıdvan Yusuf, yaptığı açıklamada, uçan otomobilin taslak modelinin hazır olduğunu ve bu sene içinde ilk örneğinin tanıtılacağını bildirdi. Projenin bu sene içinde bitmesinin gerçekçi bir hedef olduğunu belirten Rıdvan, “Bunu yapacak teknolojimiz var. Sadece projemizi hızlı uygulamaya geçirmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

     Uçan otomobilin güvenli ve düşük irtifada uçabilen bir araba olacağını vurgulayan Rıdvan, “Bu projeyle insanları yeni teknolojiye sevkedecek bir ortam hazırlamak istiyoruz. Malezya’nın havacılık, insansız hava aracı ve yerli araba üretimi gibi alanlarda üretim kabiliyeti var. Bu özelliklerimizi kullanmamız lazım, çünkü üreten bir millet olmak istiyoruz” dedi. Rıdvan ayrıca, uçan otomobil projesinin taslak model tasarlama maliyetinin 1 milyon Malezya Ringgiti (245 bin Dolar) olduğunu kaydetti.

     Malezya, uçan otomobil projesinin yanısıra üçüncü yerli otomobilini de üretmeyi planlıyor. Hükûmetten geçen yıl yapılan açıklamada, yeni yerli araba projesinin 2022’de hayata geçeceği belirtilmişti.

     PAULTAN, NST, TNP

     27 ŞUBAT 2019

 

254 Total Views 3 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir