Kürt Öğrenci Evin, Tasarladığı Kıyafetlerle Viyana’da Birincilik Ödülü Aldı

 

isediyani

Avusturya’nın başkenti Viyana (Wien)’da okuyan Kürt öğrenci Evin Abdulhenan, tasarladığı kıyafetlerle birincilik ödülüne layık görüldü.

 

     Avusturya’nın başkenti Viyana (Wien)’da okuyan Kürt öğrenci Evin Abdulhenan, tasarladığı kıyafetlerle birincilik ödülüne layık görüldü.

     IŞİD barbar terör örgütünün Rojava (Suriye Kürdistanı) saldırıları nedeniyle 2016’da ailesiyle birlikte Avusturya’nın başkenti Viyana’ya taşınan 20 yaşındaki Evin Abdulhenan, tasarladığı kıyafetlerden dolayı Viyana’daki okullar arasında düzenlenen yarışmada birinci oldu.

     Güneybatı Kürdistan’ın Afrin şehrinden olan Evin Abdulhenan, Viyana’da giyim ve tasarım bölümünde okuduğunu dile getirerek, yıllardır giyim tasarımıyla ilgili yarışmanın düzenlendiğini ve kendisinin de bu yılki yarışmaya başvurduğunu belirtti.

     Resmî törenle ödülünü alan Abdulhenan, mezun olduktan sonra Viyana’da bir defile açmak istediğini ifade ederek, bu defilede geleneksel Kürt kıyafetlerini tanıtmak istediğini söyledi.

     Sediyani Haber olarak bizler de Evin kızımızı tebrik ediyor, hem okul hayatında hem de ileriki meslekî yaşamında üstün başarılar diliyoruz.

     K 24, SEDİYANİ HABER

     27 ŞUBAT 2019

 

313 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir