70 Yaşındaki Futbolcu: Kızıltepe Gençlerbirliğisporlu Şerif Kunt

 

isediyani

Mardin 2. Amatör Lig ekiplerinden Kızıltepe Gençlerbirliğispor’un 70 yaşında bir futbolcusu var: Şerif Kunt, dünyanın en yaşlı futbolcusu.

 

 

     Mardin 2. Amatör Lig ekiplerinden Kızıltepe Gençlerbirliğispor’un 70 yaşında bir futbolcusu var: Şerif Kunt, dünyanın en yaşlı futbolcusu.

     Kızıltepe Gençlerbirliğispor’un 70 yaşındaki yeni transferi Şerif Kunt, Mardin Yalım Gençlikspor ile oynanan maçta 75 dakika sahada kaldı. Osmaniye’de 2. Amatör Lig ekiplerinden Karaçay Gençlikspor’dan geçtiğimiz günlerde transfer edilen Şerif Kunt, takımıyla ilk maçına “takım kaptanı” olarak çıktı ve tam 75 dakika sahada kaldı.

     Şerif Amca, Kızıltepe İlçe Stadı’nda oynanan Kızıltepe Gençlerbirliğispor – Mardin Yalım Gençlikspor maçında 9 sırt numaralı formayla sahadaki yerini aldı. Forvet mevkiinde görev yapan Şerif Kunt’un gol atma sevinci yaşayamadığı maçı Kızıltepe Gençlerbirliğispor 4 – 2’lik skorla kazandı.

     Kızıltepe Gençlerbirliğispor Kulübü Başkanı Şükrü Kılınç, Şerif Kunt’un takımlarını seçtiği için mutlu olduklarını, buradaki sporculara örnek teşkil etmesini arzu ettiklerini kaydetti. Kılınç, şöyle konuştu: “Şerif Kunt’un bölgede futbol oynama istediğini duyunca bazı arkadaşlar vasıtasıyla diyaloğa girdik. Büyük bir emek harcayarak transfer ettik. Şerif Ağabey bizi kırmadı. Kulübümüzü seçtiği için O’na teşekkür ediyoruz. Sezon sonuna kadar sözleşme imzaladık, inşallah kazasız belasız bir sezon geçirmeyi hedefliyoruz. En genç sporcumuz 14, kendisi 70 yaşında, bizim içi gurur verici. İdmanlarda gençlerimize taş çıkarttı. Ben performansından çok memnunum.”

     Şerif Kunt ise yeni takımında ilk maçına çıktığını, çok güzel duygular yaşadığını belirterek, Kızıltepe’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Futbolun yanında Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu arasında bir gönül köprüsü kurmayı da amaçladığını aktaran Kunt, şöyle konuştu: “55 yılımı amatör futbola verdim. Geçen sene Osmaniye Karaçay Gençlikspor’da oynadım. Gençlere örnek olmak için gelen teklifi kıramadım. Bugün sahadayım, mutluyum. Genç nesillere birşeyler aktarabilirsek ne mutlu bizlere. Gençlere tavsiyem, futbolu ve sporu sevin. Sporun, futbolun yaşı yoktur. Yeter ki o rûhu bedende yaşatalım.”

     Takımın genç oyuncularından 16 yaşındaki Bünyamin Hınır da Şerif Kunt ile maça çıktıkları için çok heyecanlandıklarını söyledi.

     Abdullah Özkan ise kaptanları Şerif Kunt’tan çok memnun olduklarını belirterek, “O’ndan çok şey öğreneceğiz, büyük bir tecrübesi var. Şampiyon olup bir üst lige yükselmek istiyoruz. Maçta kaptanlık, dışarıda da bize ağabeylik yapıyor” diye konuştu.

     Mardin Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ziya Özkan da Şerif Kunt’un muhteşem bir performans gösterdiğini vurgulayarak, “Testlere tabi tutulmasını ve incelenmesini istiyoruz. Kesinlikle 70 yaşında olduğunu hissetmiyoruz. Maç boyunca koşuyor. Büyük bir efor sarfediyor. Gençlere büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

     ANADOLU AJANSI

     9 ŞUBAT 2019

285 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir