Tatvan’daki Martı Adası, Seyyahların Yeni Gözdesi

 

isediyani

Bitlis (Zûlqarneyn) ilimizin Tatvan (Tûx), Ahlat (Xelat) ve Güroymak (Norşîn) ilçeleri arasında yer alan Nemrut Krater Gölü’nde bulunan Martı Adası, eşsiz doğasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

     Van Gölü havzasının batısında, Bitlis (Zûlqarneyn) ilimizin Tatvan (Tûx), Ahlat (Xelat) ve Güroymak (Norşîn) ilçeleri arasında yer alan ve dünyanın en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’nde bulunan Martı Adası, eşsiz doğasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

     İsmini evsahipliği yaptığı binlerce martıdan alan ada, harika doğası ve güzelliğiyle kendine hayran bıraktırıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Nemrut Krater Gölü’nde yer alan ada, az sayıda kişi tarafından biliniyor. Evsahipliği yaptığı martı ve diğer kuşların cıvıltıları ise ziyaretçilere eşsiz anlar yaşatıyor.

     Martı Adası’na ulaşım tekne ya da botla sağlanabiliyor. Adanın yanıbaşında bulunan sahil ve kumsal ise yeni yeni keşfedilen adada özellikle kamp yapmak isteyen doğaseverlerin uğrak yeri olmaya başladı. Nemrut Krater Gölü’nü ziyaret etmek üzere bölgeye gelen doğaseverler, ilk defa gördükleri manzaraya hayran kalıyor.

     BASNEWS

     4 ŞUBAT 2019

236 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir