Ormanda Kaybolan Çocuk: “Bana Ayı Göz Kulak Oldu”

 

isediyani

ABD’de anneannesinin evinde oynarken kaybolan üç yaşındaki Casey, iki geceyi ormanda geçirdikten sonra bulundu. Çocuk, kaybolduğu sürede kendisine bir ayının baktığını söyledi.

 

     ABD’de anneannesinin evinde oynarken kaybolan üç yaşındaki Casey Lynn Hathaway, iki geceyi ormanda geçirdikten sonra bulundu. Çocuk, kaybolduğu sürede kendisine bir ayının baktığını söyledi. Polis, Casey’in nasıl sadece küçük sıyrıklarla kurtulabildiğini araştırıyor.

     Kuzey Karolina (North Carolina) eyaletinin Yeni Bern (New Bern) iline bağlı Craven County ilçesinin Ernul köyünde, ormanda kaybolan 3 yaşındaki bir çocuk iki gece sonra bulundu. Dondurucu soğukta ormanda kaybolan 3 yaşındaki Casey, sağ kurtulduktan sonra yaptığı açıklamada, kendisine “arkadaş bir ayı”nın baktığını söyledi. Çocuğun iki gece boyunca ormanda yaşadıklarını kendi ağzından dinleyenler, hayretler içinde kaldılar.

     3 yaşındaki Casey Lynn Hathaway, anneannesinin bahçesinde arkadaşlarıyla oyun oynarken kaybolmuştu. Dondurucu soğukta Casey için yürütülen arama çalışmaları güçlükle devam ediyordu ama umutlar da tükenmeye başlamıştı. Casey, ağlamasının şans eseri duyulması sonrasında, iki geceyi ormanda geçirdikten sonra bulundu. Çocuk polise yaptığı açıklamada, “İki gece boyunca bana bir ayı baktı, iki gün bana göz kulak oldu” dedi.

     Craven County Şerifi Crip Hughes’un verdiği bilgiye göre, 3 yaşındaki Casey Lynn Hathaway, geçen hafta Salı günü Ernul’daki büyükannesinin evinin bahçesinde iki arkadaşıyla oynuyordu. İki çocuk daha sonra eve dönse de Casey ortadan kayboldu.

     Polis, hava sıcaklığının – 6°’yi gördüğü bölgede helikopterler ve insansız hava araçlarının eşlik ettiği çoğu gönüllü 600 kişilik bir ekiple arama çalışmaları başlattı. Tam çalışmalar durdurulacakken, ormanın içinden çocuğun sesi duyuldu.

     Minik Casey, polis yetkililerine verdiği ilk ifadesinde, iki gece boyunca bir ayının kendisine eşlik ettiğini söyledi. Çocuğun halası Breanna Hathaway, “İki gün ayı ile birlikteymiş. Tanrı güvende tutmak için ona bir arkadaş göndermiş. Tanrım, güzel Tanrım! Böyle mucizeler oluyor işte” dedi.

     Annesinin anlattıklarına göre Casey’in ilk isteği biraz su oldu.

     Craven County ilçesi özellikle siyah ayıların yoğun olduğu bir bölgede yer alıyor.

     BBC

     28 OCAK 2019

 

345 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir