Bir Yastıkta Tam 80 Yıl!

 

isediyani

Ankara’nın Nallıhan ilçesinde yaşayan 100 yaşındaki Feride Aksoy ile 95 yaşındaki Ali Aksoy çifti, evliliklerinde 80 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

 

     Ankara’nın Nallıhan ilçesinde yaşayan 100 yaşındaki Feride Aksoy ile 95 yaşındaki Ali Aksoy çifti, evliliklerinde 80 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor. Yaşlı çift, ilçenin Çayırhan mahallesinde kızlarının yanında yaşıyorlar.

     Ali Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugüne kadar mütevazı bir yaşam sürdüklerini söyledi. Bugünlere güzel anılarla geldiklerini belirten Ali Amca, eşiyle 80 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadığını anlattı.

     Feride Aksoy da evlendiklerinde eşinin “çocuk” denebilecek bir yaşta olduğunu söyledi. Evliliklerinden 11 çocukları olduğunu vurgulayan Feride Teyze, “Şimdi hayatta 6 çocuğum var. Eskiden çok yoksulluk çektik. Herşey bulunamıyordu. Para da azdı. Usanmadık çalıştık, tarlarda öküzlerle kara sabanla çift sürdük” dedi. Feride Aksoy, “Allah sağlık verdiği sürece herşeyin oluyor. Herşeyin başı sağlık. Duymuyorum, gözlerim de az görüyor. İdare edip gidiyoruz. Kızımın yanındayım. Allah onlardan da razı olsun. Açlık, kıtlık dönemlerini gördük. Yılmadık, eşimle her zaman sırt sırta vererek birbirimize destekçi olduk” diye konuştu.

     ANADOLU AJANSI

     23 ARALIK 2018

 

300 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir