Uzaylılar Dünya’yı Halihazırda Ziyaret Etmiş Olabilir

 

isediyani

NASA’da görevli bilim insanı Silvano P. Colombano, uzaydaki akıllı yaşam formlarının Dünya’yı halihazırda ziyaret etmiş olabileceğini iddiâ etti.

 

     Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Akıllı Sistemler Bölümü’nde çalışan bilim insanı Silvano P. Colombano, dünyadışı akıllı yaşam formlarının Dünya’da halihazırda mevcut olabileceği teorisini ortaya attı. Dünyadışı yaşam hakkındaki mevcut bakış açısının çok dar olduğunu söyleyen Colombano, üstün özellikleri olan yabancı bir yaşam formundan Dünya’ya yapılmış bir ziyareti gözden kaçırmış ve bunun “geleneksel karbon temelli yaşamdan” çok farklı olabileceğini ileri sürdü.

     Çalışmasını “Decoding Alien Intelligence” adlı konferansta sunan Colombano, bu “son derece küçük ve zeki varlıkların” insan teknolojisinin çok ötesine geçmiş ve hatta yıldızlararası yolculukta ustalaşmış olabileceği değerlendirmesinde bulundu. Colombano, medeniyetimizdeki teknolojik gelişmenin yaklaşık 10 bin yıl önce başladığını ve sadece son 500 yılda bilimsel yöntemlerin yükselişinin gözlendiği hesaba katıldığında gelecek bin yıl boyunca bile teknolojik gelişimi öngörmenin çok da mümkün olmadığını söyledi. Gelecekte radyo dalgalarının da güncelliğini yitirebileceğini dile getiren Colombano, fizikçileri, en güvenilir teorilere dayanarak “UFO olgusunu çalışmaya değer görmek” için “spekülatif fizikle” uğraşmaya çağırdı.

     AJANSLAR

     4 ARALIK 2018

 

65 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

2 Cevap Uzaylılar Dünya’yı Halihazırda Ziyaret Etmiş Olabilir

  1. Yavuz Çelik dedi ki:

    Merhabalar İbrahim Bey, öncelikle geçmişler olsun.. sağlık sıhhat dilerim..
    Kitaplarınizi nereden temin edebilirim?!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir