Yuh Sana, Ey İnsan Denen Mahluk! | Kıyıya Vuran Ölü Balinanın Midesinden 115 Plastik, 4 Pet Şişe, 25 Poşet ve 2 Terlik Çıktı

 

isediyani

Endonezya’da kıyıya vuran ölü balinanın midesinden 115 plastik bardak, 4 pet şişe, 25 poşet ve 2 terliğin yanısıra çeşitli miktarlarda ip ve çuvaldan oluşan toplamda yaklaşık 6 kg çöp çıktı.

     Endonezya’nın Sulawesi bölgesinde kıyıya vuran ölü balinanın midesinden 115 plastik bardak, 4 pet şişe, 25 poşet ve 2 terliğin yanısıra çeşitli miktarlarda ip ve çuvaldan oluşan toplamda yaklaşık 6 kg çöp çıktı.

     Endonezya Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Wakatobi bölgesindeki Kapota Adası’nda, kıyıya vurmuş halde cesedi çürümeye başlayan 9, 5 m uzunluğunda İspermeçet balinası bulunduğu bildirildi. Uzmanların, balinanın midesinden 115 plastik bardak, 4 pet şişe, 25 poşet ve 2 terliğin yanısıra çeşitli miktarlarda ip ve çuvaldan oluşan toplamda yaklaşık 6 kg çöp çıkarttığı belirtildi.

     Balinanın kesin ölüm sebebi henüz açıklanmasa da üzerinde inceleme yapan Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) yetkilileri de ceset çürümeye başladığı için balinanın ölümüne midesindeki çöp yığınlarının neden olabileceğini ifade etti. İncelemelerin ardından balinanın bugün bölgedeki Kolowawa Plajı’na gömüleceği bildirildi.

     AJANSLAR

     20 KASIM 2018

 

119 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir