Tatvan’da Doğa Yürüyüşü

 

isediyani

TEMA Vakfı Tatvan Temsilciliği tarafından “sonbahar gezintisi” adı altında doğa yürüyüşü düzenlendi.

 

 

 

     Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Tatvan Temsilciliği tarafından “sonbahar gezintisi” adı altında doğa yürüyüşü düzenlendi.

     Bitlis (Zûlqarneyn) ilimizin Tatvan (Tûx) ilçesine bağlı Adabağ (Edebax) köyünün Beştaş (Axax) mezrâsında Beştaş Mezrâsı İlkokulu 2. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. TEMA Vakfı Tatvan Temsilcisi ve aynı zamanda sınıf öğretmeni Merve Şimşek gözetiminde doğa yürüyüşü yapan minik öğrencilerin hem doğayla tanışmaları sağlandı hem de doğa sevgisinin aşılanmasına katkıda bulunuldu.

     Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren TEMA Vakfı Tatvan Temsilcisi Merve Şimşek, öğrencilerin doğa ile iç içe olmasının önemine vurgu yaptı. Doğa sevgisinin temelden alınan, aslında bir tür eğitim olduğuna dikkat çeken Şimşek, çocuklarda bu bilincin yerleşmesi adına ciddi özverilerde bulunulması gerektiğini dile getirdi.

     Aynı zamanda doğa ile eğitiminin bir bütün olduğunu kaydeden Merve Şimşek, ekolojik dengenin en önemli unsurunun “insan” olduğunu belirterek, önümüzdeki dönem TEMA faaliyetlerinin artacağını kaydetti.

     İHLAS HABER AJANSI, MİLLİYET GAZETESİ, KARAR GAZETESİ, HABERTÜRK GAZETESİ, İNEGÖL ONLİNE, HUKUKİ HABER, SEDİYANİ HABER

     18 KASIM 2018

 

201 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir