Uzayda Kurulacak Ülke Asgardia’da Vatandaş Olmak İçin Gerekli Yeni Şartlar

 

isediyani

Uzayda kurulacak ülke Asgardia’da vatandaş olmak için gerekli yeni şartlar…

 

 

     İlk uzay ülkesi Asgardia için “Vatandaşlık Kanunu”nda önemli bir değişikliğe gidildi. Vatandaş olmak için artık yıllık 100 Euro ödenmesi gerekiyor. Bu değişiklikler neticesinde Asgardia vatandaşları, vatandaşlık haklarını sürdürebilmek ve Asgardia’nın büyümesine destek olmak için yıllık vatandaşlık ücreti ödemek zorunda kalacak.

     Asgardia Başkanı Dr. Igor Ashurbeyli tarafından onaylanan yasaya göre, Asgardia vatandaşları yıllık 100 Euro “vatandaşlık ücreti” ödemek zorunda. Bu ücret, 2018’den 2019’a kadarki dönemde geçerli olacak ve Asgardia Parlamentosu’nun gerekli görmesi halinde arttırılabilecek.

     Asgardia vatandaşlığına yeni başvuracak olan kişiler, başvuruyu takip eden 30 gün içerisinde vatandaşlık ücretini ödeyecek. Halihazırda Asgardia vatandaşı olan kişiler ise ücretlerini herhangi bir zaman ödeyebilir.

     Ayrıca Ashurbeyli, 1 Kasım 2019’a kadar vatandaşlık ücreti ödemeyecek olan ilk 100 bin Asgardia vatandaşını de belirledi. Diğer yandan, 12 Ekim 2016 ile 1 Ekim 2018 tarihleri arasında Asgardia’nın geliştirilmesi için bağışta bulunan vatandaşlar, 2019’a kadar vatandaşlık ücretini ödemekten muaf tutulacak.

     AJANSLAR

     14 KASIM 2018

 

160 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir