Hakkarili Gizem Nur Tatlı, O Tatlı Gözlerini Şampiyonluğa Dikti

 

isediyani

Muay thai sporunda dünya üçüncülüğüne ulaşan 11 yaşındaki Hakkarili minik sporcu Gizem Nur Tatlı, 14 – 18 Kasım’da düzenlenecek Uluslararası Antalya Açık Kupası’nda şampiyonluk hedefliyor.

 

     Muay thai sporunda dünya üçüncülüğüne ulaşan 11 yaşındaki Hakkarili minik sporcu Gizem Nur Tatlı, 14 – 18 Kasım’da düzenlenecek Uluslararası Antalya Açık Kupası’nda şampiyonluk hedefliyor. Gizem Nur kızımızın Türkiye şampiyonluğunun yanısıra Dünya Çocuklar ve Gençler Muay Thai Şampiyonası’nda dünya üçüncülüğü bulunuyor.

     Bir yıl içinde önemli başarılara imza atan Gizem Nur Tatlı, Uluslararası Antalya Açık Kupası’nda altın madalya kazanmak istediğini söyledi. Mersin’de 22 – 25 Mayıs’ta Türkiye Muay Thai Şampiyonası’nda birincilik, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 2 – 10 Ağustos’ta gerçekleştirilen Dünya Çocuklar ve Gençler Muay Thai Şampiyonası’nda dünya üçüncülüğü elde eden Gizem Nur kızımız, daha büyük başarılara imza atmak için çalışmalarını azimle sürdürüyor.

     Antrenmanlarını millî antrenör Ünal Aşık’ın gözetiminde Hakkari Spor Salonu’nda yapan Gizem Nur, 14 – 18 Kasım’da düzenlenecek Uluslararası Antalya Açık Kupası’nda altın madalyayı hedefliyor.

     Cumhuriyet Ortaokulu’nda 7. sınıf öğrencisi olan Gizem Nur kızımız, antrenörü Ünal Aşık sayesinde bu sporla tanıştığını ve Uzakdoğu sporlarına ilgi duyduğunu ifade ederek, “O beni gördü ve çağırdı, öyle başladım bu spora. Spor salonunda çalışmalar yaptık. Tayland’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda üçüncü oldum. Şu anda da hedefim Avrupa Kupası’na gidip birinci olmak” dedi. Gizem Nur, altın madalyayı alarak Hakkari’ye getirmek istediğini söyledi.

     Sediyani Haber olarak bizler de Gizem Nur kızımızı tebrik ediyor, hem okul hem spor hayatında üstün başarılar diliyoruz.

     RÛDAW, SEDİYANİ HABER

     12 KASIM 2018

175 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir