Siirtli Kürt Güreşçi Kerem Kamal, 3. Kez Dünya Şampiyonu

 

isediyani

Siirtli Kürt genci Kerem Kamal, Slovakya’da düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda grekoromen 60 kg’da altın madalya elde etti.

     Siirtli millî güreşçi Kerem Kamal, yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. 18 yaşındaki Kürt genci Kerem, Slovakya’nın Trnava kentinde düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 60 kg’da altın madalya elde etti.

     Siirt (Sêhrd) ilimizin Şirvan (Xizxêr) ilçesine bağlı Soğuksu (Evzınd) köyünden olan 18 yaşındaki millî güreşçi Kerem Kamal, Trnava’da devam eden şampiyonada bugün mindere çıkarak finalde Hindistanlı Vijay Vijay ile karşılaştı. Millî güreşçimiz Kerem, müsabakayı 10 – 0 sayı tuşuyla kazanarak altın madalyanın sahibi oldu.

     Grekoromen stilde 4 altın ve 2 bronz madalya kazanan İran, dünya birinciliğini elde etti. Rusya elde ettiği 2 altın ve 5 bronz madalya ile ikinci sırada yer aldı. Ermenistan da 1 altın ve 2 bronz madalya ile sıralamada üçüncü oldu. Türkiye ise 1 altın ve 2 bronz olmak üzere elde ettiği 3 madalya ile bu stilde dünya dördüncüsü oldu.

     Türkiye’yi grekoromen stilde temsil eden güreşçilerden Kerem Kamal altın, Erkan Ergen ile Muhittin Sarıçiçek bronz madalya kazandılar.

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Kerem Kamal’ı kutladı. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın altın madalya kazanan Kerem Kamal’a telgraf göndererek, tebrik ettiği belirtildi.

     Sediyani Haber olarak bizler de altın madalya kazanan Kerem Kamal ve bronz madalya kazanan Erkan Ergen ile Muhittin Sarıçiçek’i tebrik ediyor, gençlerimize spor hayatlarında nice üstün başarılar diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     19 EYLÜL 2018

 

825 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir