Hiç Okul Okumayan Kürt Kadın Yazar, 9 Kitap Yazdı

 

isediyani

Urmiye şehrinde yaşayan Mehtap Hatemî adlı Kürt kadını, hiç okula gitmediği halde bugüne dek 9 kitap yazdı.

 

     İran Kürdistanı (Doğu Kürdistan, Rojhılat)’nın Urmiye şehrinde yaşayan Mehtap Hatemî adlı Kürt kadını, hiç okula gitmediği halde bugüne dek 9 kitap yazdı. Şimdiye kadar yalnızca bir kitabını yayınlayabilen mucize yazar Hatemî, “Yazarlara destek verilmediği için kitaplarımızı yayınlayamıyoruz” dedi.

     Kendi imkânları ile okuma – yazma öğrenen ve ardından kendini geliştiren Mehtap Hanım, bu inanılması güç çabasını şöyle anlatıyor: “12 yaşıma geldiğimde okul kitaplarını okuma merakı bende hasıl oldu. Evimizde bulunan ve çoğu romanlardan oluşan kitapların tümünü okudum. 14 yaşımda kitap yazmaya başladım. O sene ‘Umutlara Can Veren Aşk’ adlı ilk kitabımı bitirdim.”

     Bugüne dek 9 kitap yazan Mehtap Hanım’ın eserleri, roman ve destanlardan oluşuyor.

     Mehtap Hatemî, “Kitaplarımda genel olarak ilahî umut, yaşam umudu, yaşanmışlıklar ve hedefler ile ilgili konuları işliyorum” diyor. Kitaplarının yayınlanması için birçok yerden destek istediğini ancak kimsenin destek vermediğini belirten yazar Mehtap Hatemî, “Okul okumamış biri olarak kitap yazmak, benim için onurdur” ifadelerini kullanıyor.

     ZERNEWS

     31 AĞUSTOS 2018

 

1248 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir