Avrupa Para Atletizm Şampiyonası’nda Kızlarımızdan 2 Altın 1 Gümüş

 

isediyani

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Avrupa Para Atletizm Şampiyonası’nda Zübeyde Süpürgeci ile Hamide Kurt altın madalya, Zeynep Acet ise gümüş madalya elde etti.

     Almanya’nın başkenti Berlin‘de düzenlenen 2018 Avrupa Para Atletizm Şampiyonası’nın ikinci gününde Türkiye, 2 altın ve 1 gümüş madalya kazandı. Zübeyde Süpürgeci ile Hamide Kurt altın madalya, Zeynep Acet ise gümüş madalya elde etti.

     Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, T54 kategorisi kadınlar 200 m’de altın madalya mücadelesi veren Zübeyde Süpürgeci, 30.96’lık derecesiyle ilk sırada yer aldı ve şampiyona rekoru kırdı. Bu kategoride bir önceki rekor 32.04’lük derecesiyle 2003’’ten bu yana Britanyalı Rachel Potter’a aitti.

     T53 kategorisi kadınlar 200 m finalinde piste çıkan millî atlet Hamide Kurt, 31.59 derecesiyle yarışı ilk sırada bitirerek altın madalyaya uzandı. Hamide, 33.53’lük dereceyle İtalyan atlet Francesca Porcellato’ya ait şampiyona rekorunu geliştirdi.

     Aynı yarışta yer alan diğer millî atletlerden Zeynep Acet ise 35.78 derecesi ile yarışı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalya kazandı.

     TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU

     21 AĞUSTOS 2018

258 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir