New York’ta Kürt Pizzacı Hakkı Akdeniz’e 4 Ödül

 

isediyani

ABD’nin New York şehrinde 7 ayrı pizza dükkânı olan Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’e, ABD Temsilciler Meclisi dâhil toplam 4 yerden başarı ödülü verildi.

 

     ABD’nin New York şehrinde 7 ayrı pizza dükkânı olan Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’e, ABD Temsilciler Meclisi dâhil toplam 4 yerden başarı ödülü verildi.

     New York’ta 7 şubesi bulunan “Champion Pizza” dükkânını sıklıkla ziyaret eden Hollywood ünlülerinin yanısıra, yoksullarla evsizlere yardımseverliği ve cömertliğiyle bilinen Akdeniz, ABD’de 4 başarı ödülüne birden layık görüldü. ABD Temsilciler Meclisi’nin “Sosyal Adalet Şampiyonu”, “Toplumda Lider” ve “İş Dünyasında Öncü” olarak nitelendirilmesinden dolayı ödüle layık gördüğü Akdeniz’in, New York Eyaleti Meclisi tarafından verilen ödülde ise “Topluma Örnek Hizmetler Veren” ve “İşinde Eşsiz Kişisel Başarıya İmza Atan” bir birey olduğu vurgulandı. New York Şehir Konseyi tarafından “Toplumdaki Fevkalade Başarıları ve Üstün Hizmetleri” nedeniyle ödüllendirilen Akdeniz, Manhattan Bölgesi Başkanlık Ofisi’nden de “Yaşadığı Şehri İyileştirme ve Toplumu Zenginleştirme” adına bir ödül aldı.

     Önce ailesi, daha sonra da kendi geleceği için neler yapabileceğini düşünerek her girdiği işte çok çalıştığını vurgulayan Hakkı Akdeniz, “İnsan isterse her şeyi yapar” dedi.

     Aralık 2009’dan bugüne kadar New York’ta toplam 13 tane dükkân açan Akdeniz, bugün Manhattan bölgesinde 5 olmak üzere New York’ta toplam 7 tane “Champion Pizza” dükkânı işletiyor. Dükkânlarındaki müşterilerin, çokluğu ve müdavim olmaları dikkati çekerken, Akdeniz’in müşterilerle birebir ilgilenerek sohbet etmesi de kendisinin ne kadar başarılı bir girişimci ve özverili bir insan olduğunu gösteriyor.

     HAKKI AKDENİZ KİMDİR?

     ABD’deki hayatına, Kanada’dan New York’a kaçak girerek başlayan Hakkı Akdeniz, azmi ve çalışkanlığıyla pizza imparatorluğuna uzanan büyük bir başarıya imza attı.

     Diyarbakır (Diyarbekir) ilimizin Silvan (Miya Farqîn) ilçesinde doğan Hakkı Akdeniz, 1997 yılında Kanada’ya giderek yaklaşık 4 sene üvey ağabeyinin yanında bir pizza dükkânında çalıştı. Burada zaman içinde Latin Amerikalı bir kadınla hayatını birleştiren Akdeniz, bir erkek çocuğu sahibi olurken, ilerleyen yıllarda çocuğunu 10 yaşına kadar göremedi. Akdeniz, oğlu 10 yaşına geldiğinde ABD – Kanada sınırına giderek tel örgüler ardında çocuğunu görebilme şansı buldu.

     Öte yandan, 14 Ağustos 2017 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde polisin kimlik kontrolü sırasında gözaltına alınan Hakkı Akdeniz, Amerikalı eşi Maya ve 14 yaşındaki oğlu Serhat, yaklaşık 2 saat sonra serbest bırakılmıştı.

     AJANSLAR

     7 AĞUSTOS 2018

 

850 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir