19 Yaşındaki Millî Okçu Mete Gazoz, Okçuluk Dünya Kupası’nda Altın Madalya Kazandı

 

isediyani

Millî okçu Mete Gazoz, Okçuluk Dünya Kupası’nın Berlin ayağında Güney Koreli rakibi Li Wu Seok’u yenerek altın madalya kazandı.

 

     Okçuluk Dünya Kupası’nın Berlin ayağı tamamlandı. Şampiyonanın son gününde 19 yaşındaki milli sporcumuz Mete Gazoz, erkekler klasik yay finalinde dünya 6 numarası Güney Koreli Li Wu Seok ile karşılaştı. Mete, Koreli rakibi Li Wu’yu yenerek altın madalya kazandı. Dünya klasmanında 32. basamakta bulunan Mete, rakibini 6 – 5 mağlup ederek altın madalyaya uzandı.

     Türkiye, takım yarışmalarında ise 2 bronz madalya elde etti. Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Takımı ile Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve Ayşe Bera Süzer’in yer aldığı Makaralı Yay Kadın Takımı, bronz madalya kazandı. Bireysel müsabakalarda Yeşim Bostan, kadınlar makaralı yayda 4. oldu. Yeşim Bostan ve Demir Elmaağaçlı’nın oluşturduğu Makaralı Yay Karışık Takımı da 4. sırayı aldı. Türkiye, Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarını 1 altın ve 2 bronz madalyayla tamamladı.

     Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, madalya kazanan sporcuları tebrik etti. Gençlere yatırım yaptıklarını vurgulayan Topaloğlu, “Bu yatırımın karşılığını alıyoruz. Mete Gazoz önemli bir başarı elde etti. Hedefimiz, 2020 Tokyo Olimpiyatları. Türkiye’nin, okçuluktaki ilk olimpiyat madalyasını Tokyo’da alacağına yürekten inanıyoruz. Bu yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

     Sediyani Haber olarak bizler de başta Mete olmak üzere madalya kazanan tüm evlâtlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     22 TEMMUZ 2018

 

286 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir