Bedensel Engelli Millî Atlet Zübeyde Süpürgeci, Akdeniz Oyunları Atletizm Engelliler’de Altın Madalya Kazandı

 

isediyani

Bedensel engelli millî atlet Zübeyde Süpürgeci, Akdeniz Oyunları Atletizm Engelliler’de altın madalya kazandı. Bu, Türkiye’nin bu alandaki ilk altın madalyası.

 

     Bu yıl 18.’si düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda Para-Atletizm branşında Türkiye’yi temsil eden Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm sporcusu ve millî atlet Zübeyde Süpürgeci, kadınlar 800 m T54 kategorisinde altın madalya kazandı. Bu başarısıyla Akdeniz Oyunları Atletizm Engelliler kategorisinde Türkiye tarihinde ilk altın madalyayı kazandırarak tarih yazdı.

     İspanya’nın Tarragona şehrinde 22 Haziran – 1 Temmuz 2018 günleri arasında düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları’nın sekizinci gününde finaller tamamlandı. Türkiye’yi Para-Atletizm’de temsil eden Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm sporcusu Zübeyde Süpürgeci, kadınlar 800 m T54 kategorisinde rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. 2.15.48’lik derecesiyle şampiyon olan Süpürgeci, Akdeniz Oyunları Atletizm Engelliler kategorisinde Türkiye tarihinde ilk altın madalyayı kazandıran isim oldu.

     Millî atlet Süpürgeci’nin zaferi Türkiye’de de büyük coşkuyla karşılandı. Siyasetçiler ve millî atletin en yakın arkadaşları sosyal medyadan milli sporcuya kutlama mesajları yayınladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Zübeyde Süpürgeci’yi tebrik etti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise, “Zübeyde kardeşimiz bu turnuva için çok çalışıyordu ve hak ettiğini de aldı. Sabır, azim ve çalışma en güzel meyvesini verdi. Kendisini yürekten tebrik ediyorum” dedi.

     Bugüne kadar birçok kez Türkiye birinciliği bulunan Süpürgeci’nin İtalya’da yapılan Bedensel Engelliler Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonluğu da bulunuyor.

     Sediyani Haber olarak Zübeyde Süpürgeci’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     30 HAZİRAN 2018

 

318 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir