Kadınların Sesi “Jin TV” Bugün Yayın Hayatına Başlıyor

 

isediyani

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde test yayınına başlayan ve yapımcısından editörüne tüm çalışanlarını kadınların oluşturduğu “Jin TV”, bugün (30 Haziran) normal yayına geçecek.

 

 

     8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde test yayınına başlayan ve yapımcısından editörüne tüm çalışanlarını kadınların oluşturduğu “Jin TV”, bugün (30 Haziran) normal yayına geçecek.

     Jin TV, kadınlara, “Evinizde, işyerinizde, sokakta, toplantınızda kendinizi filme alın, program yapın bize yollayın ve bu televizyon hareketinin parçası olun. Size ihtiyacımız var diyoruz” çağrısında bulundu. “Bu daha başlangıç” diyerek tüm kadınlara seslenen Jin TV, “Kendinizi filme alın, program yapın bize yollayın ve bu televizyon hareketinin parçası olun” dedi.

     Jin TV’nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “Kadınlar için şahane bir televizyon kuruyoruz. Bu televizyonda yapımcılar, editörler, haberciler, kameramanlar, herkes, hepimiz kadınız. Kendimiz yapıp, kendimiz izleyeceğiz. Mezopotamya’nın kadın dengbêjleri, Ortadoğu’nun kadın siyasetçileri, Rumeli’nin kadın emekçileri, Ege’nin kadın çiftçileri, Anadolu’nun hak mücadelecileri, Akdeniz’in kadın şifacıları, hepimiz için bir televizyon bu. Bu televizyon tüm kadınları, sorunları, çözümleri, mücadeleleri kadınların gündeliğini, eğlencesini, umudunu, umutsuzluğunu, dilini, dilsizliğini biraraya getirsin istiyoruz. Analı kızlı, komşulu kardeşli yoldaşlı ama herşeyden önce kadın dayanışmalı, kadın dayanışmacı bir televizyonun ilk adımlarını atıyoruz. Bütün kadınları çağırıyoruz. Evinizde, işyerinizde, sokakta, toplantınızda kendinizi filme alın, program yapın bize yollayın ve bu televizyon hareketinin parçası olun. Size ihtiyacımız var diyoruz. Beraber konular belirleyelim, biz bize tartışalım diyoruz. Bütün kadın gruplarından katkı bekliyoruz. Hep beraber program yapalım, video çekelim, gündem belirleyelim, kendimize yapıp kendimizi seyredelim. Uzakta olanlarla yakınlaşalım, ayrı düşmüşlerle kavuşalım diyoruz. 30 Haziran’da açılıyoruz. Bu daha başlangıç.”

     Program yapmak isteyenler ve katkıda bulunmak isteyenler için whatsapp ve e – mail hesaplarını paylaşan Jin TV, tüm kadınları desteğe çağırdı.

     Adresler şöyle; mail: jintv2018@gmail.com, whatsapp: (0049) 178 39 68 413

     ZERNEWS

     30 HAZİRAN 2018

 

480 Total Views 3 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir