Siirtli Kürt Genci Kerem Kamal, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Altın Madalya Kazandı

 

isediyani

Avrupa 23 Yaşaltı Güreş Şampiyonası 60 kg finalinde Siirtli genç Kürt güreşçi Kerem Kamal, altın madalya kazandı. Maçtan sonra Kerem’in akrabaları Sediyani Haber’i arayarak olayı haber verdiler ve mutluluklarını Sediyani Haber ile paylaştılar.

     İstanbul’da düzenlenen Avrupa 23 Yaşaltı Güreş Şampiyonası’nın üçüncü gününde erkekler grekoromen stil 60 kg finalinde Siirtli genç Kürt güreşçi Kerem Kamal, şampiyon olarak altın madalya kazandı. Müsabakadan hemen sonra Avrupa şampiyonu Kerem’in akrabaları Sediyani Haber’i arayarak bu gurur verici olayı haber verdiler ve mutluluklarını Sediyani Haber ile paylaştılar.

     Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nin evsahipliği yaptığı ve 10 Haziran’da sona erecek organizasyonun üçüncü gününde erkekler grekoromen stilde 60 kg, 67 kg, 72 kg, 82 kg ve 97 kg’da sporcular mindere çıktı.

     Siirt (Sêhrd) ilimizin Şirvan (Xizxêr) ilçesine bağlı Soğuksu (Evzınd) köyünden olan 18 yaşındaki millî güreşçi Kerem Kamal, 60 kg finalinde Rus rakibi Artur Petrosian’ı 6 – 3 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Kerem, madalyasını Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın elinden aldı.

     Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Kerem oğlumuz, kazandığı altın madalyadan dolayı çok gururlu olduğunu söyledi. Türkiye’de düzenlenen şampiyonada altın madalya kazanmanın çok daha özel olduğunu vurgulayan Kerem, “Ülkemde altın madalya kazanmak onur ve gurur verici, çok mutluyum. Çok şükür bana nasip oldu. Dün finale çıkan 2 arkadaşımız yaşadıkları talihsizliklerden dolayı altın madalya alamamıştı. Ülkemizde ilk altın bana nasip oldu, çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

     Kerem’in altın madalya kazandığı 60 kg mücadelesinde Petrosian gümüş madalya elde etti. Azerbaycan’dan Murad Mammadov ile Gürcistan’dan Dato Çxartişvili ise bronz madalya aldı.

     Müsabakadan ve altın madalyayı kazandıktan sonra Avrupa şampiyonu Kerem Kamal’ın aile çevresi ve yakın akrabaları Sediyani Haber’i arayarak bu muhteşem olayı haber verdiler ve mutluluklarını ilk saatlerde Sediyani Haber ile paylaştılar. Kerem’in akrabaları, “Sediyani Haber büyük bir beğeniyle takip ettiğimiz bir yayın organı. En sevdiğimiz yönü, sporda ve sanatta başarılı olan çocukların ve gençlerin başarılarını sürekli haber yaparak bu gurur verici başarıları gündemleştirmesi ve kamuoyuna duyurması. İnanıyoruz ki Sediyani Haber, Keremimiz’in başarısını da seve seve haber yapacaktır” dediler.

     72 kg’da altın madalya mücadelesine çıkan diğer bir evlâdımız Cengiz Arslan, Gürcü rakibi Ramaz Zoidze ile karşılaştı. Millî sporcu müsabakayı 4 – 3 kaybetti ve gümüş madalya kazandı. 82 kg’da bronz madalya maçına çıkan Burhan Akbudak, Hırvat rakibi Filip Sacić’i 5 – 3 yendi ve bronz madalya kazandı. 97 kg’da bronz madalya maçına çıkan Süleyman Erbay ise Macar rakibi Zsolt Toeroek’i 9 – 2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

     Böylelikle Türkiye Grekoromen Millî Takımı şampiyonayı 1 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 7 madalya ile tamamladı. Millîler takım sıralamasında ise Rusya’nın ardından ikinci oldu.

     Sediyani Haber olarak başta Kerem olmak üzere madalya kazanan tüm gençlerimizi tebrik ediyor, üstün başarılarının devamını diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     6 HAZİRAN 2018

 

884 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir