14 Yaşındaki İzmirli Arya Nur, Viyolonselde Dünya Birincisi Oldu

 

isediyani

İspanya’da düzenlenen II. Luthiers Clar Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda İzmirli 14 yaşındaki Arya Nur Güneş, dünya birincisi oldu.

 

     İspanya’nın Valencia şehrinde düzenlenen II. Luthiers Clar Uluslararası Viyolonsel Yarışması (II. Concurso Internacional de Violoncellos Luthiers Clar)’nda Türkiye’yi temsil eden İzmirli 14 yaşındaki Arya Nur Güneş, kendi yaş kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

     İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Devlet Konservatuvarı Ortaokulu Müzik Bölümü Viyolonsel Sanat Dalı öğrencisi olan Arya Nur, bu uluslararası organizasyonda gösterdiği büyük başarıyla alkış topladı. DEÜ Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Çağlayan Ünal Sümer’in öğrencisi olan Arya Nur, 18 – 20 Mayıs 2018 tarihlerinde İspanya’nın Valencia şehrinde yapılan organizasyonda kendi yaş kategorisinde dünya birincisi oldu.

     Elde ettiği bu birincilik üzerine Arya Nur kızımız, 22 – 28 Temmuz 2018 tarihlerinde İspanya’nın Sigüenza şehrinde bu yıl 5.’si düzenlenecek olan “Cellos Magic Festivali”nde de konser verme hakkı kazandı.

     Arya Nur kızımız, çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladığı için çok mutlu olduğunu belirterek, Temmuz ayındaki konseri iple çektiğini ifade etti. Arya Nur, 6 ay önce de Litvanya’nın Kaunas şehrinde düzenlenen “Kaunas Sonorum 2017 Genç Müzisyenler Uluslararası Müzik Yarışması”nda da 18 ülkeden yaşları 10 ilâ 23 arasında değişen 590 müzisyen arasında jüri özel mansiyon ödülüne layık görülmüştü.

     Sediyani Haber olarak bizler de Arya Nur kızımızı tebrik ediyor, kendisine uzun ve hayırlı bir ömür, sanat hayatında üstün başarılar diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     31 MAYIS 2018

 

546 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir