Muşlu 18 Yaşındaki Millî Atlet Derya Kunur, Dünya Gençler Şampiyonası’na Evinin Bahçesinde Hazırlanıyor

 

isediyani

Muşlu 18 yaşındaki millî atlet Derya Kunur, Dünya Gençler Şampiyonası’na köyündeki evinin bahçesinde hazırlanıyor.

 

     Muş (Mıj) ilimizin Korkut (Beranik) ilçesine bağlı Altınova (Vartinis) köyünde yaşayan 18 yaşındaki millî atlet Derya Kunur, madalya kazanmak için Dünya Gençler Şampiyonası’na köyündeki evinin bahçesinde hazırlanıyor.

     18 yaşındaki millî atlet Derya, madalya kazanmak için gece gündüz çalışıyor. Muş Stadı’nda yaptığı idmanların dışında evinin bahçesinde kendi imkânlarıyla oluşturduğu parkurda da hazırlıklarını sürdürüyor. Derya, köyündeki evinin bahçesinde kendi imkânlarıyla oluşturduğu engelli koşu parkurunda Dünya Gençler Şampiyonası’na hazırlanıyor.

     Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi olan Derya kızımız, hafta içi Muş Stadı ve Muş Ovası’nda çalışmalarını antrenörü Özkan Yurtaş ile sürdürürken, hafta sonları da evinin bahçesinde sandalye ve sırıklarla oluşturduğu engelli koşu parkurunda çalışıyor.

     12 yaşından beri spor yaptığını ve beden eğitimi öğretmeni tarafından keşfedildiğini söyleyen Derya, “2016 yılında ilk defa millî takıma seçildim. Burada olmamdaki en büyük etken ailem ve antrenörümün bana verdiği destektir. Hiçbir zaman antrenmanlarımı aksatmıyorum. Daha iyi derece elde etmek için sabah akşam antrenman yapıyorum” dedi. Antrenör Özkan Yurtaş ise, “Haftanın 7 günü sabah akşam antrenmandayız. Derya hafta sonları eve gittiğinde engel olmadığından dolayı sandalye üzerine ağaç bırakarak antrenmanlarını yapıyor” diye konuştu.

     Fenerbahçe kulübünün sporcusu Derya Kunur, Balkanlar Yıldızlar Şampiyonası’nda 2000 m engellide 2., Türkiye rekoru kırdığı Turkcell Atletizm 3000 m engellide, Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda ve Minsk Uluslararası Turnuva’da 2000 m engellide şampiyon olmuştu.

     Sediyani Haber olarak bizler de Derya kızımızı tebrik ediyor, spor hayatında kendisine üstün başarılar diliyoruz.

     FANATİK GAZETESİ, SEDİYANİ HABER

     13 NİSAN 2018

 

379 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir