Mardin’de Turistler Evde Ağırlanıyor

 

isediyani

Turistlerin yoğun talep gösterdiği Mardin (Mêrdîn)’de, oteller dolu olduğu için misafirler misafirhanelere ve evlere yönlendiriliyor.

 

 

     Turistlerin yoğun talep gösterdiği Mardin (Mêrdîn)’de, oteller dolu olduğu için misafirler misafirhanelere ve evlere yönlendiriliyor.

     Farklı dîn, dil ve kültüre mensup vatandaşların kardeşçe birarada yaşadığı Mezopotamya’nın incisi Mardin’e turistler yoğun talep gösteriyor. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, “Nisan ve Mayıs ayları için otellerimiz dolu. Gelen misafirlerimizi misafirhanelere ve evlere yönlendiriyoruz” dedi. Turist sayısında önceki döneme göre % 300 artış olduğuna işaret eden Yaman, şöyle konuştu: “Gelen misafirlerimizi misafirhanelere ve evlere yönlendiriyoruz. 6 bin 500 yatak kapasitemizin hepsi dolu. 2017 yılından itibaren başta Midyat ve Artuklu ilçelerinde yeni oteller açılmaya başladı. İnşallah bu yaz da otel açılmasını bekliyoruz. Her ne kadar 3 kat yükselmişse de bunun 5 – 10 kat artmasını istiyoruz. Misafirlerimiz otellerde yatak bulamazsa bile vatandaşlarımız evlerini açacaktır. Herkesi masal şehrine bekliyoruz.”

     Turist rehberi Burak Erdem de, “Şu an otellerimizde yer yok. Mardinliler misafirleri evlerinde ağırlar duruma geldi. Bu durumdan çok memnunuz. Belediyeye görevlendirme yapılmasından sonra turizmde inanılmaz güzel çalışmalara imza atıldı. Bundan dolayı şehrimizde turizm canlılığı artarak devam edecek” dedi.

     AJANSLAR

     9 NİSAN 2018

 

317 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir