90 Yaşındaki Derikli Ahmet Amca, Bastonuyla Spor Yapıyor

 

isediyani

Mardin (Mêrdîn) ilimizin Derik (Derika Çiyayê Mazî) ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Ahmet Adsay, her gün eşofmanını giyip, bastonunu eline alarak, salona spor yapmaya gidiyor.

 

     Mardin (Mêrdîn) ilimizin Derik (Derika Çiyayê Mazî) ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki ve 8 çocuk babası Ahmet Adsay, her gün eşofmanını giyip, bastonunu eline alarak, oturduğu mahalleden 2 km uzaklıktaki salona spor yapmaya gidiyor.

     Sporla sağlık bulduğunu belirten Ahmet Amca, “Sabahtan geliyorum, akşama kadar yürüyüş yapıyorum. Tüm gençlere söylüyorum; salona gidin” dedi.

     Mardin’in Derik ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki ve 8 çocuk babası Ahmet Adsay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan “Koşabiliyorsan Koş” projesi kapsamında düzenlenen etkinliklere katılıyor. Her gün eşofmanını giyip, bastonunu eline alarak, oturduğu mahalleden 2 km uzaklıktaki salona spor yapmaya giden Ahmet Amca, sporla sağlık bulduğunu söyledi. “Koşabiliyorsan Koş” etkinliklerine, sporun yaşam kalitesini ne kadar artırdığını göstermek için başvurduğunu belirten Ahmet Amca, rahat çalışabilmesi için kendisine eşofman, atlet, çorap ve spor ayakkabı hediye edildiğini anlattı. Spor yapmayı çok sevdiğini vurgulayan Ahmet Adsay, “90 yaşındayım, sporu seviyorum. Ben avcılık yapmışım. 5. Zırhlı Tugay’da, Ankara’da 2 yıl askerlik yapmışım. Devamlı yürüyüş yapıyorum, spor salonunu seviyorum. Sabahtan geliyorum spor salonuna, akşama kadar yürüyüş yapıyorum. Tüm gençlere söylüyorum; salona gidin. Spor çok iyidir, sıhhat buluyorsun” diye konuştu.

     Sediyani Haber olarak bizler de Derikli Ahmet Amca’nın ellerinden öpüyor, kendisine uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     8 NİSAN 2018

 

289 Total Views 2 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir