Balıklıgöl Satışa Çıkarıldı!

 

isediyani

Sonunda bunu da gördük: Şanlıurfa (Riha) ilimizde bulunan ve Hz. İbrahim (as) Peygamber’in zalim Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen Balıklıgöl satılığa çıkarıldı.

 

     Şanlıurfa (Riha) ilimizde bulunan ve Hz. İbrahim (as) Peygamber’in zalim Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen Balıklıgöl satılığa çıkarıldı.

     Urfa’nın simgesi olan ve dünyanın tek doğal akvaryumu olarak bilinen platosundaki 688, 88 m²’lik alanda inşâ edilen Halil’ur- Rahmân Medresesi’nin mirasçılarından Mustafa Nimetoğlu, sahip olduğu % 9’luk (62 m²’lik) hissesini, internet sitesinde ilanla “arsa” adı altında 9 milyon Lira’ya satılığa çıkardı.

     İnternet sitesine 29 Mart’ta “Şanlıurfa Balıklıgöl’deki hissemiz satılıktır” başlığıyla ilan verildi. İlanda, “Dünyevî değil, uhrevî değeri çok daha fazladır” denilen satışı görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Mirasçısı olduğu SİT alanı içerisinde yer alan hissesinin fotoğraflarını ve tapusunu paylaşan 35 yaşındaki Nimetoğlu, şu ifadeleri kullandı: “İnşaat izni yoktur. Toplam hisse, işaretli yapılar ve suyun 4 m’sini içermektedir. Dünyevî değil, uhrevî değeri çok daha fazladır.” Medresenin % 9 hissesinin elinde bulunduğunu kaydeden Mustafa Nimetoğlu, tapuyu da paylaştı. İstanbul’da yaşayan ve Balıklıgöl’ün m²’si için 145 bin 161 TL fiyat belirten satıcı Nimetoğlu, “takas” yöntemiyle de satış yapabileceğini vurguladı.

     Urfalılar ise Balıklıgöl’ün vakıf malı olduğunu ve kimse tarafından satılamayacağını savunuyor.

     AJANSLAR

     6 NİSAN 2018

 

705 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir