İşgalci ABD’nin Afganistan’daki çocuk katliâmını kınıyor, mazlum Afgan halkının acısını paylaşıyoruz

 

isediyani

İşgalci ABD’nin Afganistan’daki çocuk katliâmını kınıyor, mazlum Afgan halkının acısını paylaşıyoruz…

 

 

     İşgalci ABD emperyalizminin desteğindeki Afgan Hava Kuvvetleri ordusu, Afganistan’ın kuzeydoğusundaki Kunduz iline bağlı Deştê Arçi (Çixke) ilçesine düzenlediği saldırıda, küçük çocukların hâfızlık eğitimi gördüğü bir medreseyi bombaladı. Korkunç saldırıda tamamı sivil ve çoğu çocuk 100’den fazla insan hunharca katledildi.

     Saldırı esnasında medresede hâfız çocukların mezuniyet töreni düzenleniyordu. 500’den fazla kişinin katıldığı mezuniyet töreninde 100’den fazla hâfız çocuk ve hâfız yakını şehîd oldu. Saldırıda ayrıca 150’den fazla yaralı olduğu bildiriliyor. Bölgedeki hastane yetkilileri, onlarca kişinin hastaneye götürüldüğünü ifade etti.

     Afganistan’da daha önce de defalarca sivilleri hedef alan işgalci ABD’nin dün gerçekleştirdiği katliâm, Müslüman dünyasının büyük tepkisini çekti. Saldırı sonrası ölenlerin yayınlanan fotoğraflarında çocukların olması dikkat çekti. Olay, Afganistan’da yaşanan en büyük sivil katliâmlarından biri olarak kayıtlara geçti.

     ABD destekli Afgan güçlerinin bu olayı aslında bilerek gerçekleştirdikleri, bu tür sivil yapıları ortadan kaldırarak Afgan toplumunda marijinalliği yaymak ve işgale zemin hazırlamak istedikleri biliniyor.

     Sediyani Haber olarak bizler de gittiği her yere zûlüm, kan ve terörden başka şey götürmeyen işgalci ve emperyalist ABD’yi ve onun emrindeki kukla Afgan ordusunu bu korkunç ve acımasız katliâmdan dolayı şiddetle tel’in ediyor, en kalbî duygularımızla acılarını paylaştığımız Afgan halkına sabır ve başsağlığı diliyoruz. “Teröre karşı mücadele” adı altında dünyadaki en büyük terörü bizzat ABD’nin yaptığının artık dünya kamuoyu tarafından görülmesini ve anlaşılmasını umuyoruz. Ayak bastığı, girdiği her yere terör, kargaşa ve acıdan başka şey taşımayan ABD eğer gerçekten terörün bitmesini, dünyaya barış ve huzurun gelmesini istiyorsa, yapması gereken tek şey, kendi ilkel ve barbar evinden dışarıya hiç çıkmamasıdır.

     SEDİYANİ HABER

     – Erdemli Bir Toplum, Aydınlık Bir Ülke –

     3 NİSAN 2018

 

424 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir