Norveç Amandus Film Festivali Jürisinde 2 Kürt Yer Alıyor

 

isediyani

Norveç Uluslarararası Amandus Film Festivali jürisinde Şemal Sabri ve Bina Karadağî de yer alıyor.

 

 

     Uluslararası Duhok Film Festivali Sanat Programı yöneticilerinden Şemal Sabri ve Bina Karadağî, 21 – 28 Mart günlerinde düzenlenen ve halen devam eden 31. Norveç Uluslarararası Amandus Film Festivali jürisinde yer alıyor.

     Norveç Uluslararası Amandus Film Festivali’nde 14 film gösterime giriyor.

     Rûdaw’a konuşan Bina Karadağî, “İki Kürt olarak, Amandus gibi büyük bir film festivali jürisinde yer almak oldukça güzel bir duygu” dedi. Karadağî, “Bizler filmin kabulü aşamasından yeni bir aşamaya geçtik. Edindiğimiz tecrübeyle filmleri seçme aşamasına geldik” diye konuştu.

     Malî krize rağmen Duhok Film Festivali’ni düzenlemeyi sürdürdüklerini belirten Bina Karadağî ile Şemal Sabri, bu yıl 6. Duhok Film Festivali’nin düzenleneceğini de dile getirdiler.

     Şemal Sabri ve Bina Karadağî, festivalin başında düzenlenen panelde Kürdistan Bölgesi ile Ortadoğu’da sanat ve sinemaya dair katılımcıları bilgilendirdi. Karadağî ayrıca, Duhok Festivali ve Norveç Amandus Film Festivali arasında, Kürdistan Bölgesi’ndeki sinemasever gençlerin desteklenmesi için bir platform oluşturacaklarını kaydetti.

     RÛDAW

     26 MART 2018

 

309 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir