Şalvarspor Geri Döndü: “Gönüllerin Şampiyonu”

 

isediyani

“Gönüllerin şampiyonu” Şalvarspor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yeşil sahalara geri döndü.

 

 

     “Gönüllerin şampiyonu” Şalvarspor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yeşil sahalara geri döndü.

     TFF Kadınlar 3. Ligi’nde mücadele eden Yeni Burdurspor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Burdur il merkezine bağlı Güneyyayla köyünde oturan genç kızlardan oluşan Şalvarspor ile dostluk maçı yaptı. Şalvarspor oyuncularının şalvarla oynadığı karşılamayı Yeni Burdurspor 5 – 2 kazandı. Gazi Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmayı Burdur bölgesi hakemlerinden Özlem Balkıç yönetti.

     Karşılaşmayı Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven ile vatandaşlar izledi. Şalvarspor oyuncularının şalvarla çıktığı müsabakayı Yeni Burdurspor 5 – 2 kazandı. Maç sonunda Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, iki takım oyuncularını madalya taktı.

     Güneyyayla Muhtarı Veysel Solak, Şalvarspor’un 2002 – 07 yılları arasında resmî olarak liglerde mücadele ettiğini ama sonra kulübün kapandığını belirtti. Şalvarspor’un en son 2007 yılında sahaya çıktığını ifade eden Solak, “Evlenenler oldu. Takım dağılmıştı. Kadınlar Günü nedeniyle bugün köyümüzdeki kızlarımız dostluk maçı için sahaya çıktı. Destek olunursa, sponsor bulabilirsek, Şalvarspor’un yaşamasını istiyoruz” dedi.

     Takım oyuncularından 19 yaşındaki Ece Zengin ise, “Kendimi bildim bileli köyde futbol oynuyoruz. Biz de arkadaşlarımız gibi profesyonel futbol oynayabiliriz. Destek bekliyoruz. Futbol bizim her şeyimiz” dedi.

     Oyunculardan Güllü Kır da, “Köyde futbol bizim favori sporumuz. Takımımız desteklenirse başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

     Şalvarspor’un eski oyuncularından 31 yaşındaki Çiğdem Can ise, “Köyümüzün kızları futbol oynuyor. Onları desteklemek için geldim. Onları sahada görünce ben de sahaya inip oynamak istedim” dedi.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     9 MART 2018

 

413 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir