Manisalı Minik Damla Ece, Piyanoda Dünya 2.’si Oldu

 

isediyani

Manisa’nın Salihli ilçesinden minik Damla Ece Karataş, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen Wolfgang Amadeus Mozart Uluslararası Piyano Yarışması’nda 2. oldu.

 

     Manisa (Saruhan) ilimizin Salihli (Veled-i Salih) ilçesinden minik Damla Ece Karataş, Gürcistan’ın başkenti Tiflis (Tbillisi)’te gerçekleştirilen Wolfgang Amadeus Mozart Uluslararası Piyano Yarışması’nda 2. oldu.

     Uluslararası başarıya imza atan piyano ustası Damla Ece kızımız, Salihli Belediyesi Piyano Kursu Eğitmeni Gülmira Ustalar ile birlikte Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret etti.

     Tiflis’te düzenlenen yarışmada 2. olan Damla Ece kızımızı başarısından dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediyesi olarak yetenekli çocuklarımızın her zaman yanında olduk. Onların yeteneklerini geliştirmek ve bu yetenekleri toplumumuza kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ne mutlu bizlere ki her yaştan topluma sanatçılar kazandırıyoruz. Ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi başarıyla temsil ettiği için onunla gurur duyuyorum. Sanat ve eğitim hayatında kendisine başarılar diliyorum” dedi.

     Sediyani Haber olarak bizler de Damla Ece kızımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     2 ŞUBAT 2018

VİDEO

 

750 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir