Kürt Kadın Yazarın Kitabı, Danimarka’da Yılın En Çok Satılan Kitabı Oldu

 

isediyani

Danimarka’da yaşayan Kürt kadın yazar Sara Omar’ın Danca olarak kaleme aldığı “Døde – Vaskeren” (Ölü Yıkayıcı) adlı kitap, Danimarka’da 2017 yılının en çok satan kitapları listesinde 1. sırada yer aldı

 

     Danimarka’da yaşayan Kürt kadın yazar Sara Omar’ın Danca olarak kaleme aldığı “Døde – Vaskeren” (Ölü Yıkayıcı) adlı kitap, Danimarka’da 2017 yılının en çok satan kitapları listesinde 1. sırada yer aldı.

     Danimarka’da yaşayan genç kadın yazar Sara Omar, Kürtler’in Enfal ve Halepçe gibi kimyasal silah ve soykırım acılarıyla geçen yaşamını konu aldığı “Døde – Vaskeren” adlı kitabını henüz bir ay önce piyasaya sürmüştü.

     İlk kez Danca dilinde kitap yazan Kürt kadın yazarın bu kitabı bir ay içinde 50 bin adet sattı. 323 sayfadan oluşan kitap, Danimarka’da yılın en çok satılan kitapları listesinde 1. sırada yer aldı.

     Genç ve yetenekli kalem Sara Omar, “Kitabımda Kürt kadının acısını, Kürtler’in tarihini, pêşmergenin yaşamını, Kürtler’in Ortadoğu’da yaşadığı haksızlıkları ve ayaklanmalarına değindim” dedi.

     Sara Omar, bu akşam başkent Kopenhag (København)’da düzenlenen resmî bir törenle ödülünü aldı.

     AJANSLAR

     1 OCAK 2018

 

1733 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Kürt Kadın Yazarın Kitabı, Danimarka’da Yılın En Çok Satılan Kitabı Oldu

  1. MUSTAFA GÖKÇEK dedi ki:

    Kutlarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir